کد خبر 521476

مرکز آمار منتشر کرد؛

رشد ۳۸.۶درصدی اجاره‌بها برای تمدید قرارداد در زمستان۹۹ / همدان بیشترین و سیستان‌ و بلوچستان کمترین افزایش اجاره را تجربه کردند

مرکز آمار اعلام کرد: متوسط افزایش هزینه اجاره بها در زمستان سال ۹۹ برای کل خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته اند، در فصل زمستان ١٣٩٩ برابر با ٣٨,٦ درصد بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، مرکز آمار در گزارشی به بررسی تغییرات شاخص قیمت اجاره‌بها در فصل زمستان سال گذشته پرداخته است.

بر اساس این گزارش در فصل زمستان ١٣٩٩، شاخص قیمت اجاره‌بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ٢١٨,٣ رسید که نسبت به فصل قبل  ٤.٤ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین نرخ تورم فصلی مربوط به استان سمنان با ١٠.٥١ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان لرستان با ١.٢٢ درصد افزایش است.

1

 درصد تغییرات شاخص قیمت اجاره بها در فصل زمستان ١٣٩٩ نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، ٢٨.٩ درصد است که نسبت به فصل پاییز ١٣٩٩، ٠.٥واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان همدان با ٣٩.٤ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ١٢.٩ درصد افزایش است.

2

نرخ تورم سالانه منتهی به فصل زمستان ١٣٩٩ نسبت به دوره مشابه سال قبل در بخش اجاره بها، برابر ٢٧.٥ درصد است که در استان همدان (٣٥.٧ درصد) بیشترین عدد و در استان سیستان و بلوچستان (١٤.٧ درصد) کمترین عدد را نشان می‌دهد.

3

همچنین متوسط افزایش هزینه اجاره بها برای کل خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته اند، در فصل زمستان ١٣٩٩ برابر با ٣٨.٦ درصد است.

4

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • رضا
    ۰ ۰

    دولت تدبیر و ناامیدی کلاهش بذاره بالاتر