کد خبر 518923

معاون وزیر راه وشهرسازی؛

تمام سرپرستان خانوار باید در سامانه املاک ثبت نام کنند

محمود زاده گفت: بر اساس قانون تمام سرپرستان خانوار چه مالک و چه مستاجر موظف به ثبت نام در سامانه املاک و اسکان هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که همه افراد باید در سامانه املاک و اسکان ثبت کنند، بیان کرد: بر اساس قانون تمام سرپرستان خانوار مالک و مستاجر موظف به ثبت نام در این سامانه هستند.

محمود زاده افزود: اگر بر اساس خود اظهاری اطلاعات به طور ناقص ثبت شود در این صورت واحد به عنوان واحد خالی تعلق می‌شود و اطلاعات آن به سازمان مالیاتی ارائه خواهد شد.

این مقام مسئول درباره خانه‌هایی که به شکل قولنامه خرید و فروش شده‌اند و یا خانه‌هایی که هنوز پایان کار ندارند، گفت:  ملاک سند مالکیت رسمی نیست و تمام املاک در سیستم وجود دارند و باید همه اطلاعات خود را چه در شهر و روستا در سامانه اظهار کنند.

او افزود: در این طرح دو هدف عمده شامل شناسایی به عنوان آدرس  و بعد شناسایی خانه‌های خالی برای شهر‌های بالای ۱۰۰ هزار نفر دنبال می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر افراد اطلاعات خود را وارد نکنند یا به طور ناقص اطلاعات را وارد کنند، ما برای راستی آزمایی اطلاعات را از ۱۹ سامانه دریافت می‌کنیم هر اگر اطلاعات ثبت نشود یا به طور ناقص ثبت شود، خانوار از خدماتی که دولت ارائه می‌دهد محرم می‌شوند.

محمود زاده در رابطه با خانه‌هایی که هنوز انحصار ورثه نشده‌اند، بیان کرد: ما برای شرایط ویژه هم برنامه ریزی کرده‌ایم که به زودی تعیین تکلیف می‌شوند.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که اگر خانه‌ای دو طبقه باشد یا سند آن سه دانگ به اسم افراد باشد افراد باید چه کاری انجام دهند؟ بیان کرد: موضوع مالکیت و سکونت دو موضوع جدا است. تعداد املاک در سامانه موجود است اگر هر کسی ۱۰ خانه پر هم داشته باشد مالیات این طرح برایش لحاظ نمی‌شود، زیرا خانه پر است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۶ ۰

  از دار دنیا . یه متر هم نصیب من نشد ....

 • مریم کیانی اشترجانی
  ۷ ۱

  من مستاجر م واحتیاج به خونه دارم بادوتاپسر وبایک شوهر معتاد

 • منصور
  ۵ ۱

  ثبت نام در خانه پدری به چه صورتی هست

 • سردار دلها
  ۸ ۰

  ظاهراً باز پول کم آوردن بازم از نقشه ها تمام سرپرستان باید به ما پول بدن یه جوری باید این کمک معیشتی ها رو پس بگیرن

 • ناشناس
  ۳ ۰

  تکلیف آندسته از خانوارها که در خانه اقوام آشنا ساکنند نه مستاجرنند نه صاحب خونه چیه

 • حسن کریمی
  ۷ ۲

  شما از خانه دارها مالیات بگیر آنها هم از مستاجران علی لعنت الله قوم الضالمین

 • ناشناس
  ۴ ۰

  چگونه باید ثبت نام کرد

 • ناشناس
  ۳ ۰

  فقط خدا ما را از درست ترامپ نجات بده

 • ناشناس
  ۳ ۰

  چنانچه سرپرست خانوار ملکی ندارد وخانه بنام همسرش میباشد چکارباید کرد

 • ناشناس
  ۱ ۰

  باید کیلویی چند؟!؟!؟؟؟دولت دروغ و تصویر و ریا حق نداره که برای مردم خوب و ایثارگر وشریف ما اصلأ حق ندارم تعیین تکلیف کنه!!!!!!!!!!!!!😠😠😠😠😠دولت احتضار دروغگو گمشو فریون غربی گمشو!!!!!!!

 • حلیمه
  ۰ ۰

  من یه زن مریض بادوتابچه بی سرپرست بایه مادرپیر بادیسک کمر مستاجرم وکل حقوقم 1500هست

 • حسن عباسی وکیل آبادی
  ۰ ۰

  بعد از بیست دو سال کار در مدرسه غیر دولتی بیکار هستم ومستاجر هستم نمیدانم چکار کنم وبا دو فرزند دختر و پسر بزرگ احتیاج به خانه دارم. با سن 45سال هیچ جا هم بهم کار نمیدههند شما را بخدا فکری بحال ما بردارید