کد خبر 517635

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

خانه‌های نیاوران تهران چند؟

به گفته یک مشاور املاک، آپارتمان‌های نیاوران این روزها از متری حدود ۴۵میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ نیاوران یکی از محله‌های تهران است که در منطقه یک شهرداری این شهر قرار دارد؛ این محله از محله‌های مرفه‌نشین در شمال تهران بوده و قیمت مسکن در آن بسیار بالاتر از متوسط قیمت مسکن در تهران (حدودا 30میلیون تومان) است.

یکی از کارشناسان مشاور املاکی که در محله نیاوران فعالیت می‌کند، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: قیمت مسکن در این محله از متری حدود 45میلیون تومان شروع شده و قیمت‌های بالای 100میلیون تومان برای هر متر مربع نیز در بین فایل‌ها دیده می‌شود.

وی با تاکید براینکه آپارتمان‌های لوکس زیادی در این محله وجود دارد و این مساله در قیمت واحدها موثر است گفت: یکی از عوامل مهم که در تعیین قیمت مسکن نقش دارد، امکانات موجود در ساختمان است و این امکانات می‌تواند تا حد زیادی بر قیمت بیافزاید؛ همچنین در بسیاری از برج‌ها، پنت‌هاوس‌ها و... هرچه به طبقات بالاتر برویم، قیمت مسکن نیز افزایش دارد و عموما واحدهای طبقات پایینی، اختلاف قیمت زیادی با واحدهای طبقات بالا دارد.

این کارشناس مشاور املاک همچنین اظهار داشت: گل سنگ یکی از مناطق گران قیمت در نیاوران است؛ واحدی 270متری و 3ساله در این منطقه متری 105میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. همچنین یک دستگاه آپارتمان 180متری و نوساز در خیابان همایون متری 85میلیون تومان قیمت گذاشته شد.

خانه‌های نیاوران تهران چند

وی ادامه داد: از دیگر فایل‌های موجود، یک دستگاه آپارتمان 120متری و نوساز در مرجان است که متری 70میلیون تومان قیمت خورد. قیمت واحدی 110متری و 10ساله در خیابان امیر نیز متری 60میلیون تومان بوده است.

این کارشناس مشاور املاک در پایان با تاکید بر رکودی که مدت زیادی بر بازار مسکن حاکم است، گفت: تعداد معاملات مدت زیادی است که روندی کاهشی دارد و مانند قبل نیست؛ اما قیمت مسکن تغییر زیادی نداشته و اگر کاهشی صورت گرفته، بسیار جزیی بوده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر