کد خبر 507762

در گزارش مرکز آمار مطرح شد؛

رشد ۱۲۰درصدی قیمت زمین در شهر تهران/ هزینه اجاره‌نشینی ۴۰درصد افزایش یافت

باتوجه به گزارش منتشرشده از سوی مرکز آمار، قیمت هر متر مربع زمین در تهران طی پاییز امسال نسبت به پاییز سال گذشته ۱۲۰درصد افزایش داشت.

به گزرش اقتصادآنلاین، براساس گزارش منتشر شده توسط مرکز آمار، بنگاه‌های معاملات ملکی کشور موظف هستند مشخصات کلیه‎ معاملات خرید و فروش و اجاره را در سامانه‎ی اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت نمایند.

با توجه به این‌که کاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در مناطق شهر تهران باعث کاهش یا افزایش شدید متوسط (حسابی) قیمت در سطح کل شهر می‌شود، از متوسط تعدیل شده (وزنی) که در آن، وزن با استفاده از سهم واحدهای مسکونی دارای سکنه محاسبه می‌شود، استفاده شده تا بتوان با حذف اثر حجم معاملات، تغییرات واقعی قیمت را مشخص کرد.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۴۱ میلیون و ۲۷۳ هزار تومان با میانگین مساحت ٢٠٩ مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل ١٨,٦ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٢٠.٣ درصد افزایش داشته ‌است.

1

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۲۸ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان با میانگین مساحت ۸۷ متر مربع و متوسط عمر بنای ۱۲ سال بوده است که نسبت به فصل قبل ۱۹.۱درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل  ۱۱۱.۴درصد، افزایش داشته است.

2

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران حدود ۶۲ هزار تومان با میانگین مساحت ۷۷ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۴سال بوده که نسبت به فصل قبل ۳.۱درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل  ۴۰.۹درصد افزایش داشته است.

3

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • کامیار
    ۴ ۱

    فقط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که زده میشه نشه به نام دیگری زد و خرید و فروش کرد تا ده سال یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد کاهش میابد