کد خبر 496182

براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی؛

دور سوم ثبت نام مسکن ملی آغاز شد/ ثبت نام متقاضیان در ۱۹استان

دور سوم ثبت نام مسکن ملی در ۱۹ استان کشور و در ۱۸۳ شهر کشور از ساعت ۱۰ صبح امروز آغاز شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، دور سوم ثبت نام مسکن ملی امروز از ساعت ۱۰ صبح آغاز می شود و متقاضیان واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به سایت مسکن ملی به آدرس Tem.mrud.ir ثبت نام خود را انجام دهند.

بنابراین در این دور از ثبت نام ۱۸۳ شهر در ۱۹ استان کشور ظرفیت دارند و اراضی لازم تامین شده و متقاضیان می‌توانند ظرف یک هفته در صورت داشتن شرایط لازم ثبت نام را انجام دهند.

تعداد شهرهای زیر مجموعه طرح اقدام ملی مسکن به ۷۷۰ شهر با احتساب این ۱۸۳ شهر می‌رسد و تاکنون با همکاری بسیاری از دستگاه‌ها و مدیران کل ظرفیت‌های جدید ایجاد شده است.

همچنین فرصت برای ثبت نام و ایجاد ظرفیت در یکی از شهرهای تهران فراهم شده و با این احتساب تعداد شهرهای تهران در طرح اقدام ملی مسکن به ۲۰ شهر رسید.

ایلام، بوشهر، تهران، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، گیلان، قزوین، مازندران، آذربایجان غربی، مرکزی، سمنان، خوزستان، فارس، هرمزگان، همدان و خراسان رضوی از جمله ۱۹ استانی هستند که در این دور از طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام برای آن‌ها انجام می‌شود.

دور جدید ثبت نام از ساعت  ۱۰ صبح امروز آغاز شده و تا ساعت ۲۴ ، ۲۵ دی ماه این ثبت نام ادامه دارد.

همچنین در نصیرشهر رباط کریم در استان تهران هم زمین تامین شده و برای ساکنان آن منطقه امکان ثبت نام فراهم شده است.

شرایط متقاضیان در این دوره از ثبت نام هیچ تفاوتی با دوره‌های قبل ندارد و متقاضیان می‌توانند تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۵ دی‌ماه ثبت نام خود را انجام دهند.

براساس این گزارش از شرایط ثبت نام مسکن ملی می‌توان به تاهل، نداشتن سابقه استفاده از تسهیلات مسکن، سکونت در شهر مورد تقاضا و نداشتن مسکن ملکی اشاره کرد. برای این طرح وام ۷۵ میلیون تومانی با نرخ بهره ۱۸ درصد و با دوره بازپرداخت ۱۰ ساله در نظر گرفته شده است.

طرح اقدام ملی مسکن به عنوان یکی از مهم ترین پروژه‌های عمرانی کشور به شمار می‌رود که با هدف گذاری ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای مختلف کلید خورده است و هم اکنون پیشرفت فیزیکی این واحدها در بسیاری از شهرهای مختلف به بالای ۲۰ درصد رسیده است.

همچنین در دور اول و دوم تعدادی از متقاضیان به دلیل انتخاب شهر اشتباه حذف و دچار مشکل شدند که به گفته محمود زاده معاون وزیر راه وشهرسازی در این دور از ثبت نام فرصتی برای متقاضیان جهت  اصلاح شهر خود فراهم شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • محمد صابری
  ۱ ۰

  واقعا از درد واقعی مردم بی خبرید کسی که پیش پرداخت نداره ضامن برای وام نداره از این طرحهای ویژه چه نفعی میبره

 • سارا قربانی پور
  ۱ ۰

  چرا کرج ثبت نام نمیشه جزلیست نیست

 • پزی
  ۱ ۰

  سلام پس این تبریز چرا نیس یعنی چی..لطفا تبریر هم بزارین

 • ناشناس
  ۱ ۰

  لطفا امکان تغییر شهر مورد تقاضا را هم ایجاد کنید خواهش میکنم

 • حمید رامینه
  ۱ ۰

  سلام چرا سایت مسکن زاهدان تواین دوره نیست به خدا از این مستجری خسته شدیم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چراآذرباجان شرقی ثبت نام ندارد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام لطفا خود اردبیل هم تمدید کنید ممنون

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ۱۷ ساله مستاجریم چرا اردبیل ثبت نام نداره اگه دوره سوم شروع شده خوب همه شهرها باید باشه باز یعنی چی این

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام چرا استان اصفهان در لیست نیست