کد خبر 467500

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت مسکن در منطقه ۳ تهران/ آپارتمان نوساز چند؟

قیمت مسکن در منطقه سه تهران برای واحدهای نوساز از متری ۴۵میلیون تومان شروع شده و به متری ٧۵میلیون تومان هم می‌رسد.

اقتصاد آنلاین - سیده زهرا محمودی؛ منطقه سه شهرداری در بخش شمال شرق تهران قرار دارد. قیمت مسکن در این منطقه در سطح بالایی قرار داشته ولی بین محله‌های مختلف آن اختلاف قیمت چندانی در حوزه مسکن وجود ندارد. قیمت واحدهای نوساز این منطقه از متری ۴٠میلیون تومان شروع شده و تا ٧۵میلیون تومان در هر متر مربع می‌رسد.

اختیاریه، امانیه، زرگنده، دروس، قلهک، ونک و... از محله‌های معروف و محبوب در این منطقه است. محله‌های منطقه ٣ از لحاظ دسترسی دارای وضعیت مناسبی است. همچنین واحدهایی که در این منطقه عرضه می‌شود، غالبا در متراژ بالای ١٠٠متر است.

قیمت مسکن در اختیاریه

اختیاریه یکی از محله‌های منطقه سه است و به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. قیمت مسکن در این محله بین ۵٠ تا ۶۵ میلیون تومان در هر متر مربع برای واحدهای نوساز متغیر است که در کمتر از یک ماه افزایش قیمتی ده میلیون تومانی داشته است. دیباجی، کاوه و... از خیابان های مهم در اختیاریه است. یک واحد ٨٨متری در دیباجی جنوبی متری ۵۵میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

قیمت مسکن در امانیه

قیمت مسکن در امانیه از متری ۵٠میلیون تومان شروع می‌شود و تا متری ٧٠میلیون تومان هم می‌رسد. البته این رقم برای واحدهای نوساز بوده و واحدهای قدیمی‌تر ارزان‌تر است. یک واحد ١۴۵متری و نوساز در جردن شمالی متری ۵١میلیون تومان و واحد نوساز دیگری در همین محدوده متری ۵۶میلیون تومان قیمت گذاشته شده است.

قیمت مسکن در دروس

دروس یکی از محله‌های قدیمی تهران است که اصول شهرسازی به درستی در آن رعایت شده و آن را به یکی از محله‌های گران قیمت در حوزه مسکن تبدیل کرده است. به گفته کارشناسان مشاور املاکی که در این محله فعالیت دارند، قیمت مسکن در این محله از متری ۶٠میلیون تومان برای واحدهای نوساز شروع شده و تا متری ٧٠میلیون تومان می‌رسد. آپارتمان‌ها در این محله غالبا لوکس است و این موضوع نیز باعث گران بودن مسکن در این محله شده است.

خیابان هدایت و پاسارگارد و... از خیابان‌های معروف و شناخته‌شده در این محله به شمار می‌رود. یک واحد آپارتمان نوساز و ٩۶متری در طبقه سوم یک ساختمان که دارای امکاناتی نظیر سالن اجتماعات، استخر، دو پارکینگ و... است متری ۶۴میلیون قیمت دارد.

قیمت مسکن در قلهک

قلهک، محله ای در شمال شهر تهران و منطقه سه است. این محله از لحاظ دسترسی وضعیت خوبی دارد. قیمت مسکن در این محله همانند سایر محله‌های منطقه سه در سطح بالایی است. به گفته یک کارشناس مشاور املاک در قلهک، قیمت مسکن این محله بین ۵۵ تا ۶٠میلیون تومان در هر متر مربع متغیر است. خیابان‌های فکوریان، مشکانی، وارسته و... از جمله خیایان های مهم در قلهک است. مالک یک واحد آپارتمان ٧۵متری و نوساز  در وارسته، قیمت واحد را متری ۵۵میلیون تومان اعلام کرده است.

قیمت مسکن در ونک

ونک یکی دیگر از محله‌های منطقه سه است. قیمت مسکن در ونک از متری ۴۵میلیون تومان برای واحدهای نوساز شروع شده و تا متری ٧۵میلیون تومان می‌رسد. شیخ بهایی، سئول، ملاصدرا و... از خیابان‌های مهم در ونک است. یک واحد نوساز و ١٠٠متری در شیخ بهایی شمالی ونک متری ۵١میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

به گفته کارشناسان مشاور املاکی که در منطقه ٣فعالیت دارند، در ماه‌های اخیر معاملات ثبات نداشته و علت آن نیز عدم ثبات در قیمت‌ها است. برای مثال افزایش یا کاهش نرخ دلار، وضعیت بورس و... به شدت روی میزان معاملات تاثیر دارد ولی به طور کلی می‌توان گفت که معاملات کاهش زیادی نسبت به قبل داشته است و تمایل مردم برای خرید مسکن در این منطقه کاهش داشته است که علت آن هم به افزایش قیمت مسکن و هم عدم ثبات در این بازار باز می‌گردد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • Vahid
    ۰ ۰

    قیمت مسکن به چه درد مردم میخوره فکر باشین قیمتارو بیارین پایبن