کد خبر 458511

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان تشریح کرد:

جزئیات و نحوه ثبت‌نام وام کمک ودیعه اجاره مسکن

ثبت‌نام از متقاضیان با استفاده از سامانه پیامکی انجام خواهد شد و مهلت ثبت‌نام در ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۹ مردادماه به پایان خواهد رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، رضا رضایی اظهار کرد: به منظور رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از گسترش کرونا و رفاه حال متقاضیانی که قصد دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن را دارند، ثبت‌نام از این متقاضیان با استفاده از سامانه پیامکی انجام می‌شود.

وی افزود: متقاضیان واجد شرایط می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه ۴ مردادماه با ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ از طریق تلفن همراه شخصی خود، نسبت به ثبت‌نام اولیه دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان تصریح کرد: مهلت ثبت‌نام در ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۹ مردادماه به پایان خواهد رسید.

رضایی با بیان اینکه سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن برای مستأجران کلانشهر اهواز ۳۰ میلیون تومان است گفت: تسهیلات بانکی موضوع این مصوبه، از محل منابع تسهیلات تخصیصی به واحدهای کسب و کارهای آسیب‌دیده کرونا تامین می‌شود.

وی افزود: این تسهیلات با نرخ سود ۱۳ درصد و با سررسید یک ساله به مستاجران واجد شرایط پرداخت می‌شود و در دوره قرارداد، صرفاً سود تسهیلات از سوی مستاجران پرداخت می‌شود و اصل تسهیلات در سررسید تسویه خواهد شد.

رضایی عنوان کرد: متقاضیان دریافت این تسهیلات ابتدا از طریق ارسال پیامک، ثبت‌نام اولیه را انجام می‌دهند و سپس در زمان‌بندی اعلام شده باید در سامانه وزارت راه و شهرسازی به آدرس www.tem.mrud.ir ثبت‌نام کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به شرایط متقاضیان طرح تسهیلات بانکی کمک ودیعه اجاره مسکن گفت: داشتن فرم (ج) سبز، نداشتن سابقه مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد، متاهل یا سرپرست خانوار بودن و داشتن سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا برای دریافت این تسهیلات الزامی است. همچنین متقاضیان باید دارای اجاره‌نامه رسمی یا اجاره‌نامه ثبت‌شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کدرهگیری باشند.

رضایی بیان کرد: گروه‌های مشمول دریافت تسهیلات موضوع این مصوبه، کارگران و حقوق‌بگیران ثابت (با اولویت ازدواج‌های جدید و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر)، مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور و زنان سرپرست خانوار تعیین شده است.

وی افزود: شماره تلفن همراه متقاضی که از طریق آن پیامک ارسال می‌شود باید به نام فرد متقاضی باشد و زمان تکمیل اطلاعات، پرداخت تسهیلات و وثایق لازم برای اخذ وام متعاقباً از طریق سامانه طرح اقدام ملی مسکن به آدرس www.Tem.mrud.ir اعلام خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری