کد خبر 455379

وزیر راه و شهرسازی پاسخ می‌دهد؛

تسهیلات ودیعه مسکن، شبهه شرعی دارد؟

وزیر راه و شهرسازی گفت: پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن از روز گذشته آغاز شده و شبهه شرعی در مورد آن وجود ندارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفت: تعرفه حداکثری افزایش قیمت اجاره در تهران ۲۵درصد است و ما به همه دادگاه‌ها و شورا‌های حل اختلاف این موضوع را ابلاغ کرده ایم و این افزایش ۲۵درصدی مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا است و برای همه لازم الاجرا است.

متقاضیان وام ودیعه مسکن کلیک کنید!

او یادآور شد: امروز به رئیس قوه قضائیه اعلام کردیم تا در همه کلانشهر‌ها یک شعبه خاص برای رسیدگی به مشکلات مستاجران تشکیل شود.

اسلامی با بیان اینکه اسباب کشی زمینه‌ساز افزایش انتقال ویروس کرونا می‌شود اظهار کرد: قرار شد این مصوبه تعیین سقف اجاره برای جلوگیری از افزایش اسباب کشی صادر شود و قوه قضائیه هم با افزایش بیش از این میزان برخورد خواهد کرد.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوالی درباره تسهیلات ودیعه مستاجران هم گفت: ثبت نام این تسهیلات شروع شده و برای آنکه شبهه شرعی ایجاد نشود، شورای فقهی بانک مرکزی مدلی طراحی کرد که بر اساس آن تسهیلات به موجر داده شود تا شبهه شرعی آن رفع شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • فلاج
    ۰ ۰

    همه این وامها حقه بازی دولت است

  • حسن طبسی
    ۰ ۰

    من. خانواده 5نفری هستم. در شهر قزوین مستاجر م الات هرجا میرم برای خانه پول پیش میگن 40میلیون اجاره 700. من یک کارگر ساده چیکارکنم