کد خبر 454237

مستاجران نگران نباشند

خبرهای تازه از وام ودیعه مسکن

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان این هفته با بانک مرکزی به جمع بندی نهایی برای تسهیلات ودیعه مسکن می رسیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بازار اجاره این روزها دچار نوسان و التهاب بسیار زیادی است، این موضوع باعث نگرانی بخش عمده ای از مستاجران در فصل جا به جایی ها شده است. چندی پیش دولت از پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران خبر داد اما تاکنون هیچ رقمی برای این تسهیلات اعلام نشده است.

البته شنیده ها حاکی از آن است که امروز جلسه ای بین بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی برای بررسی نهایی این تسهیلات برگزار خواهد شد.

در همین رابطه محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ماموریت تعیین سقف تسهیلات ودیعه مسکن مستاجران بر عهده وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی قرار داده شده است، گفت: هنوز به جمع بندی کامل در ارتباط با تسهیلات ودیعه مسکن نرسیده‌ایم و منتظر هستیم که بانک مرکزی منابع مالی لازم در این ارتباط را به ما اعلام کند.

او ادامه داد: باید مشخص شود که بانک مرکزی چه میزان برای تسهیلات وام ودیعه مسکن قرار است تخصیص دهد و بر اساس آن وزارت راه و شهرسازی بین جامعه هدف توزیع کند.

محمود زاده توضیح داد: هنوز هیچ عدد و یا مبلغی مشخص نشده و ما تا پایان هفته به جمع بندی نهایی در این بخش خواهیم رسید.

 در این زمینه بخوانید:

تاکید وزیر راه بر تمدید قراردادهای اجاره

تمدید ٥٠درصد قراردادهای اجاره در تیرماه

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: تخصیص تسهیلات به متقاضیان دارای پروژه های مختلفی است اما ما تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا بتوانیم این تسهیلات را هرچه سریعتر به مستاجران پرداخت کنیم.

محمود زاده اظهار کرد: در چند هفته گذشته همکاری بین دولت و مجلس برای تهیه بسته جامع مسکن جهت کاهش التهاب بازار اجاره بسیار خوب بوده است و ما امیدواریم تا پایان هفته بتوانیم هرچه سریع تر ساز و کار پرداخت تسهیلات را ساماندهی کنیم.

گفتنی است، از ماه گذشته همزمان با افزایش نوسانات در بازارهای مختلف از جمله طلا، ارز و سکه، بازار مسکن هم دچار نوسان شد و این موضوع باعث شد که بازار اجاره دچار التهاب شدیدی شود، در همان زمان دولت اقدام به ارائه بسته جامع برای کنترل این بازار کرد که یکی از مصوبات این بسته تمدید قراردادهای اجاره تا سه ماه بعد از اعلام وضعیت سفید ناشی از ویروس کرونا توسط وزارت بهداشت بود و همچنین تعیین سقف قیمتی برای بازار اجاره تا سقف ۲۵ درصد در تهران یکی دیگر از مصوبات این حوزه بود. همچنین تخصیص تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران از دیگر مصوبات بوده است.

این تسهیلات برای واحدهای زیر ۷۵ متر در تهران و ۹۰ متر در شهرستان ها پرداخت می شود و مستاجران جهت دریافت این تسهیلات باید کد رهگیری دریافت کنند.

تاکنون اعداد و ارقام مختلفی برای تسهیلات ودیعه مسکن مطرح شده که یکی از آنها توسط نایب رئیس مجلس اعلام شد؛ نیکزاد رقم این تسهیلات را ۱۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: تا مهرماه این رقم نهایی می شود.

همچنین روز گذشته یکی از از رسانه ها نرخ تسهیلات را از ۱۰ میلیون تا ۷۰ میلیون تومان اعلام کرد که براساس درآمد متقاضیان پرداخت می شود.

گفتنی است، چندی پیش محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی به باشگاه خبرنگاران اعلام کرد دریافت این تسهیلات توسط متقاضیان باعث افزایش ۵۰ درصدی قدرت انتخاب مستاجران می شود و آنها تنها اقساط سود این تسهیلات را پرداخت می‌کنند و همچنین نرخ سود این تسهیلات ۱۸ درصد است و مبلغ به حساب مالکان واریز می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • م.ا
    ۰ ۰

    این داستان ها فقط سرگرم کننده خوبی است برای دزدیدن از مال مردم توسط دولت دزد

عناوین بیشتر