کد خبر 447779

ساخت مسکن مهر در تهران ۹۷درصد پیشرفت داشته است

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: تا امروز مسکن مهر ۹۷درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در حال اتمام است و ۳۰۶واحد باقی مانده وجود دارد که این نیز به دلیل مشکلات حقوقی و مشکل با تعاونی از دست اداره خارج است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، خلیل محبت‌خواه امروز در مراسم امضای دو تفاهم‌نامه در راستای طرح اقدام ملی مسکن که در اتاق بازرگانی تهران برگزار شد، گفت: با توجه به نام‌گذاری امسال با عنوان جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری در تلاش هستیم که جهش تولیدی در بخش مسکن ایجاد شود و امروز با امضای تفاهم‌نامه شاهد شروع آن خواهیم بود. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در مورد مسکن مهر افزود: تا امروز مسکن مهر 97 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در حال اتمام است و 306 واحد باقی مانده وجود دارد که این نیز به دلیل مشکلات حقوقی و مشکل با تعاونی از دست اداره خارج است. 

وی درباره طرح اقدام ملی مسکن بیان داشت: سهمیه در نظر گرفته شده برای  استان تهران 73 هزار واحد بود  که 66 هزار نفر در مراحل اول و دوم ثبت‌نام شرکت کردند و پالایش شدند و از این تعداد 20 هزار واحد در استان تهران است و 46 هزار واحد هم در شهرهای جدید احداث می‌شود. 

محبت خواه بیان داشت: برای دست‌یابی به مسکن اقدام ملی همه از جمله انبوه‌سازان و شهرداری ها باید کمک کنند لذا ما از تمامی افراد حقیقی و حقوقی  و سازندگان از جمله کسانی که زمین دارند و  یا واحدهای نیمه ساخته دارند و کسانی که واحدهای آماده فروش دارند دعوت کرده‌ایم و با انتشار آگهی اعلام کرده‌ایم که ما آماده تهاتر با آنها هستیم. 

مدیرکل راه و شهرسازی تهران با تاکید بر رعایت استانداردها  و صنعتی‌سازی بیان داشت: ما در تمامی شهرهای تهران از جمله 14 شهرستان مدنظر ، زمین آماده برای ساخت داریم لذا بعد از امضا تفاهم‌نامه با انبوه‌سازان در شهرهایی که  زمین‌های آماده داریم بلافاصله بصورت قانونی فراخوان انجام می‌شود و زمین‌ها تحویل می‌شود و طبق قیمتی که در شورای مسکن استان تهران مصوب شده است ساخت آنها آغاز خواهد شد.  

وی  بیان داشت: در تهران پروژه‌های مشارکتی که در تهران‌سر در حال اجراست 900 واحد به صورت شبانه‌روزی با 3 شیفت کاری در حال اجرا است و فونداسیون آن در حال اجرا است  و 1100 واحد هم فراخوان می‌شود و از کسانی که زمین دارند دعوت شده تا اقدام به ساخت مسکن کنند. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری