{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 429769

مقام مسئول وزارت راه از سکونت حدود ۲۰ میلیون ایرانی در بافت‌های فرسوده شهری خبر داد و گفت:‌ ۴.۵ میلیون تهرانی در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، پرویز فیروز با یادآوری اینιکه بر اساس قانون برنامه ششم توسعه، ۲۷۰۰ محله در سطح کل کشور در قالب برنامهιها و طرحιهای بازآفرینی دیده و مقرر شده طی ۲ برنامه ۵ ساله برنامهιهای بازآفرینی در این محدودهιها پیاده سازی شود، اظهار کرد:ι بافتιهای فرسوده شامل ۵ محدوده محلات دارای بافت فرسوده میانی، سکونتگاهιهای غیررسمی، محدودهιهای تاریخی نیازمند احیا، بهسازی و نوسازی پهنهιهای شهری با پیشینه روستایی و پهنهιهای دارای کاربری ناسازگار با کاربری شهری است.

وی ادامه داد: از کل این مجموعهιها بر اساس مطالعات انجامιشده در طرح جامع، مطالعات فرادستی طرح تفصیلی، مطالعات بازآفرینی حدود ۱۴۰ هزار هکتار بافت ناکارآمد شهری در سطح کشور وجود دارد که جمعیتی بیش از ۲۰ میلیون نفر در آن ساکن هستند.

وی یادآور شد: از این ۱۴۰ هزار هکتار حدود ۱۵ هزار هکتار محدودهιهای ناکارآمد شهری در استان تهران واقعιشده که بیش از ۴.۵ میلیون نفر جمعیت ساکن در این محدودهιها هستند.

وی بابیان اینιکه به عبارتی ۱۰.۷ درصد مساحت بافت فرسوده کل کشور  و ۲۲.۵ درصد جمعیت شهرنشین بافت ناکارآمد در تهران مستقر هستند، گفت: تمام تلاش ما در استان تهران بالا بردن سهم اعتبارات است چون یکιدهم مساحت کشوری بازآفرینی و یکιپنجم جمعیت بافت ساکن استان بوده و  بعضی از محلات باید ویژه دیده شوند.

به گفته معاون مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان تهران، علاوه بر مبالغ پیشιبینیιشده در قالب اعتبارات ملی و استانی، اقدامات حمایتی دولت در احیا بافتιهای فرسوده ازجمله اختصاص قیر رایگان بهιمنظور آسفالت معابر محلات هدف بازآفرینی شهری و همچنین اعطای تسهیلات ساخت مشارکت مدنی با سود ۹ درصد برای نوسازی مسکن در دستور کار است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری