کد خبر 427027

ضرورت تعویق ۳ماهه بازپرداخت اقساط وام مسکن

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به این‌که کرونا اقتصاد مردم را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: بازپرداخت اقساط وام مسکن هم باید سه ماه به تعویق بیافتد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، اسدالله عباسی با اشاره به ضرورت به تعویق افتادن پرداخت اقساط تمام تسهیلات بانکی، اظهار کرد: اگرچه براساس تصمیم بانک مرکزی پرداخت اقساط تسهیلاتِ صاحبان کسب‌وکارها و وام های قرض الحسنه به مدت 3ماه به تعویق افتاد، اما این مصوبه باید شامل تمام وام های دریافتی اعم از قرض الحسنه، تسهیلات با نرخ بهره بالا و... شود.

وی با بیان اینکه باید دریافت اقساط وام مسکن سه ماه به تعویق بیافتد چراکه کرونا بر وضعیت اقتصادی خانواده ها اثرگذار بوده است، تاکید کرد: از آنجایی که شیوع کرونا دستمزد افراد روزمزد را به شدت کاهش داده، امکان پرداخت اقساط از سوی آنها وجود ندارد بنابراین باید مهلت زمانی برای پرداخت تمام تسهیلات بانکی در نظر گرفته شود.

وی بیان کرد: صاحبان کسب و کارها متحمل ضرر و زیان بسیار شده‌اند؛ علیرغم اینکه فروش آنها با اُفت همراه بوده آنها ناچار به پرداخت اجاره بها و حقوق کارگران خود نیز هستند. دولت باید با پیش بینی بسته حمایتی از صاحبان کسب وکارها در زمینه بیمه، مالیات و ...  حمایت کند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه جلسه یکشنبه هفته آینده مجلس با دستورکار بررسی شیوع کرونا برگزار می شود، اظهار کرد: جلسه بعدی قوه مقننه نیز با دستورکار بررسی راهکارهای "جهش تولید" و حمایت از کسب و کار ها برگزار خواهد شد.

در حالی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس از برگزاری جلسه طی یکشنبه آینده خبر داده که وزیر بهداشت دیروز در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار تداوم تعطیلی مجلس برای دو هفته دیگر شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • علیرضا
  ۲ ۰

  پیگیری پیگیری پیگیری
  ببینم خبر اجرای تعویق اقساط وامهای مسکن رو میزنی یانه.
  بابا درآمد نداریم قسط بدیم.
  لطفا موضوع رو پیگیری کن

 • احمدرضا
  ۲ ۰

  قسط که نداریم بدیم بانک مسکن
  عوضش دوتا کلیه داریم پیشکش نظام بانکی کشور

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بلاخره متوجه نشدم وام مسکن شامل تعویق میشه یا نه چرا کسی درست جواب نمیده چرا همه چیتون توش اشباه داره