تست و بررسی KMC T۸ (جک T۸)؛ پیکاپ دو دیفرانسیل کرمان موتور + ویدئو

در روزگاری که دسترسی به شاسی بلندهای آفرودی سخت شده است، خیلی ها مجبور هستند تا برای داشتن خودرویی دو دیفرانسیل به سراغ کلاس های فنی دیگه بروند. کرمان موتور هم به همین دلیل به سراغ پیکاپ رفته و امروز جک T۸ را با نشان اختصاصی خودش مونتاژ می کند و چند وقتی است که پیکاپ آفرودی KMC T۸ را به بازار عرضه کرده است.

تست و بررسی KMC T۸ (جک T۸)؛ پیکاپ دو دیفرانسیل کرمان موتور + ویدئو

به گزارش اقتصادآنلاین، امروز آمده ایم تا با این پیکاپ جدید آشنا شویم. پیکاپی که در کنار قابلیت دو دیفرانسیل، می تواند امکانات رقابتی را هم به مالکانش عرضه کند.

ابعاد و اندازه و ظاهر بیرونی KMC T8

KMC T8  به خاطر قابلیت دو دیفرانسیل، ارتفاع به نسبت خوبی را از سطح زمین دارد. این پیکاپ به یک فضای بار مناسب مجهز است که می توان به صورت استاندارد 840 کیلوگرم بار را داخل آن قرار داد. اما جای خالی لاینر یا همان کفپوش پلاستیکی در بخش بار T8 دیده می شود و توقع می رود که کرمان موتور برای این پیکاپ 700 میلیون تومانی، این آپشن را به صورت فابریک ارائه دهد تا آسیب به بخش بار این خودرو هنگام حمل و نقل وسایل کمتر شود.

وقتی به نمای جانبی T8 بیشتر دقت می کنیم، با خطوط ساده اما صحیح طرف هستیم که توانسته است این خودروی چینی را محصولی عضلانی جلوه دهد. بخش جلوی T8 طراحی خوبی دارد و جلو پنجره کرومی بزرگ آن توجه زیادی را جلب می کند. نشان KMC  هم ابعاد بزرگی را دارد و تا حدی ظاهر خوبی را برای بخش جلوی ماشین فراهم کرده است.

تست و بررسی KMC T8

کاسه چراغ خودرو هم سبکی مدرن دارد و چراغ روشنایی روز آن به صورت LED کار شده است. با دقت بیشتر به کاسه چراغ های T8 می بینیم که فناوری سیستم نوردهی این خودرو توسط جک روی چراغ ها نوشته شده است. KMC T8 به کاسه چراغ هایی با نور زنون مجهز بوده و سنسور نور را هم دارد. این آپشن جز برتری های T8 کرمان موتور به حساب می آید و باعث شده تا این پیکاپ در این بخش جلوتر از سایر رقبا قرار بگیرد. در بخش عقب هم با طراحی ساده و مشابه به سایر پیکاپ های چینی طرف هستیم. اما جک سعی کرده تا با نور پردازی نئون، کاسه چراغ های عقب را مدرن تر جلوه دهد. جایگاه دوربین عقب و سپر عقب هم خوب بوده و می شود از بیرون هم متوجه شد که در هنگام پارک کردن T8 نباید نگران دید عقب این پیکاپ بود.

تست و بررسی KMC T8

فضای کابین و امکانات

همین اول کار باید بگوییم که ابعاد و اندازه کابین KMC T8، آمیکو آسنا و فوتون تونلند کاملاً شبیه به هم است و از یک پلتفرم یکسان که متعلق به تویوتا بوده، در این پیکاپ های چینی استفاده شده است. برای همین در بحث فضای سرنشینان این سه خودرو بسیار شبیه هم هستند و می شود گفت که به عنوان یک خودروی 5 نفره، می‌توانند تا حد زیادی فضای کابین خوبی را برای سرنشینان و راننده فراهم کنند.

تست و بررسی KMC T8

صندلی های KMC T8 روکش چرم مصنوعی و مشکی رنگ دارند که زیبا به نظر می رسد. اما شاید بهتر بود که صندلی‌های این پیکاپ راحت‌تر و بزرگتر ساخته می شد. وقتی روی صندلی ها می نشینید، احساس می کنید که کمی ابر روی صندلی ها سِفت است. فضای پای سرنشینان جلو خوب و مناسب بوده و اگر عقب T8 هم بنشینید، به اندازه کافی فضای پا و سر دارید. زیر صندلی های عقب T8 محفظه جعبه ابزار و کپسول آتش نشانی بوده که به نظر می شد تا این بخش کاربردی تر و مفیدتر طراحی گردد.

وقتی روی صندلی راننده می نشینید، با امکانات خوبی به نسبت یک پیکاپ مواجه می شوید. همچنین ارگونومی مناسبی را در KMC T8 دارید و دسترسی به امکانات مختلف در کابین این خودروی دو دیفرانسیل اصلا سخت نیست. روی غَربیلَک فرمان دکمه های کروز کنترل و تنظیم سیستم صوتی وجود دارد. همچنین روی دسته راهنما هم حالت اتوماتیک نوردهی چراغ ها دیده می شود. اما روی این قطعه خبری از حالت خاموش چراغ ها نیست. یعنی یا باید کلاً چراغ ها را روشن کنید و یا روی حالت اتوماتیک بگذارید. از آنجایی هم که سنسور نور T8 جز آخرین نسل این آپشن نیست و امکان آنالیز شرایط محیطی را ندارد، در برخی معابر که نور به خاطر سایه کم و زیاد می شود، دائما چراغ های خودرو را روشن و خاموش می کند که به نظر جالب نیست. ولی به هر حال در این پیکاپ سامانه اتوماتیک نور را داریم و از چراغ های زنون فابریکی استفاده می کنیم که به شدت دید خوبی رو توی شب و تاریکی به ما میدن.

تست و بررسی KMC T8

تنظیمات شیشه ها از روی رودری انجام می گردد و واقعاً باید گفت که رودری های T8 طراحی خوبی را دارند. وقتی کیفیت پلاستیک های کابین را هم لمس می کنید، حس بدی را دریافت نمی کنید و با یک طراحی خوب و جذاب مواجه می شوید. تنظیم آینه های جانبی، زاویه نور کاسه چراغ های جلو و شدت نور کابین هم در بخش پایینی داشبورد و در کنار درِ سمت راننده قرار دارد. در بخش وسط داشبورد یک نمایشگر اندروید وجود دارد که امکاناتی مانند بلوتوث، قابلیت نمایش صفحه تلفن همراه بر روی نمایشگر خودرو، نمایش وضعیت باد تایرها و غیره به راننده ارائه می دهد و تصویر دوربین دنده عقب هم روی آن به نمایش در می آید. همچنین وضعیت باد تایرها علاوه بر اینکه توی مانیتور خودرو دیده می شود، در جلو آمپر هم قابل مشاهده است. کیفیت نمایشگر لمسی T8 خوب بوده و شش بلندگو این خودرو هم کیفیت خوبی را ارائه می دهند. اما وقتی نور زیادی در کابین باشد، صفحه نمایشگر خودرو آنچنان از پشت فرمان واضح نیست و رفلکس شیشه ها درون آن نمایش داده می شود. روی داشبورد در نزدیکی جلو آمپر دکمه استارت خودرو وجود دارد که می توانید در یک پیکاپ آپشن مناسبی باشد. زیر نمایشگر خودرو هم با یک تهویه الکتریکی دستی طرف هستیم که در گرمای تابستان واقعا عملکرد خوبی را دارد. همچنین در بخش پایینی سیستم تهویه، دکمه های سامانه کنترل پایداری و انتخاب حالت انتقال قدرت به چرخ ها دیده می شود.

تست و بررسی KMC T8

تجربه رانندگی با KMC T8

حالا وقتش رسیده تا کمی با T8 به عنوان اولین پیکاپ کرمان موتور رانندگی کنیم. پیکاپ T8 کرمان موتور به یک پیشرانه دو لیتری توربو مجهز است که 174 اسب بخار را با گشتاور 290 نیوتن متر تولید می کند. حداکثر گشتاور T8 از 1800 تا 4000 دور در دقیقه تولید می شود که بازه بسیار مناسبی برای یک خودروی آفرودی و پیکاپ است. جعبه دنده KMC T8 از نوع شش سرعته دستی بوده و دنده عقب این پیکاپ در کنار جایگاه دنده 1 قرار دارد و با یک ضامن خلاص کن روی دسته دنده، امکان رفتن به حالت دنده عقب وجود دارد وقتی روی صندلی می نشینید می تواند به صورت دستی اون را تنظیم کنید. تا اینجای کار اصلاً احساس نمی کنید که سوار یک خودروی کار و تجاری هستم.

تست و بررسی KMC T8

استارت دکمه ای را می زنیم و خودرو روشن می شود. در حالت استاده سکوت خوبی توی کابین است و لرزش خاصی به کابین وارد نمی شود. کلاچ را می گیریم و دنده را در یک قرار می دهیم. کلاچش نه نرم است و نه سفت؛ در اصل یک سامانه انتقال قدرت معمولی است. اما دنده اش خوب جا می رود و اصلا نیاز نیست که انرژی زیادی رو صرف کنیم. فرمان خودرو هم هیدرولیک بوده و نرمی خوبی دارد.

تست و بررسی KMC T8

وقتی تک سرنشین هستید و با T8 رانندگی می کنید، واقعا به خاطر گشتاور بالا و ضریب سنگین دنده یک، بعد از شروع حرکت باید سریع به دنده دو بروید. برای همین شاید بهتر باشد که از همان ابتدا در حالت تک سرنشین از دنده دو شروع به حرکت کنید.

جای دست در این خودرو خوب و راحت است و می توان دست چپ را روی رودری تکیه داد. تکیه گاه دست راست هم کنسول وسط است. اما باید بگم که سفتی و تا حدی کوچکی صندلی های T8 رو دوست ندارم و ای کاش که صندلی های بهتری روی این پیکاپ نصب می شد.

 در رانندگی با اینکه فرمان نرمی زیر دستمان است، گیربکس خوبی را در خودرو می بینیم و تسلط خوبی هم به اطراف داریم، اما کاملا احساس می شود که سوار یک پیکاپ هستیم. چون خشکی سیستم تعلیق خودش را در چاله ها نشان می دهد و تا حدی حرکت های عرضی خودرو هم به چشم می آید. قطعاً اگر بار بیش از 200 کیلوگرم در بخش عقب وجود داشت باشد و یا سرنشینان خودرو بیشتر باشند، سواری T8 هم نرمتر می شود. چون سیستم تعلیق عقب این پیکاپ از نوع فنر تخت هست و در این سیستم تعلیق، هرچه بار بیشتر وجود داشته باشد، نرمی ماشین هم بهتر می شود.

تست و بررسی KMC T8

با اینکه T8 یک سری تکان های رایج پیکاپ ها رو دارد، اما خودرویی نیست که کنترلش سخت باشد و می شود روی فرمان پذیری و پایداری مکانیکی آن حساب کرد. سیستم کنترل پایداری هم این اطمینان را می دهد که در صورت به هم خوردن تعادل حرکتی خودرو، این آپشن به کمک می آید و ایمنی خودرو را تا حد قابل توجهی حفظ می کند. در حرکت با سرعت های مختلف، آنچنان صدای زیادی به کابین منتقل نمی شود. همچنین وقتی به خاطر گشتاور بالای موتور، نیاز نیست که دائما دنده را عوض کنیم و وقتی در دنده شش قرار می گیریم، می توانیم با دور کمتر از 1800 آر پی ام هم به راحتی به مسیر خودمان ادامه دهیم. واقعا این قابلیت T8 خوب بوده و یک برگ برنده برای پیکاپ کرمان موتور به حساب می آید.

شتاب T8 هم به عنوان یک خودروی دو تُنی واقعا خوب است و دوباره به خاطر گشتاور و ضرایب دنده خوب می بینیم که به عنوان یک پیکاپ می تواند در شرایط استاندارد شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت را در محدوده 12 ثانیه ثبت کند. اما با وجود اینکه با یک خودروی توربو شارژ طرف هستیم، به خاطر جرم خالص نزدیک به دو تُن آنچنان نباید توقع مصرف سوخت پایین را از T8 داشته باشیم. این خودرو در مسیرهای شهری با کولر روشن، مصرف سوخت نزدیک به 12 لیتر به ازای هر صد کیلومتر را دارد و در جاده هم با سرعت حدود 110 کیلومتر بر ساعت می تواند مصرف سوختش را به صدی 9.7 برساند.

تست و بررسی KMC T8

شما می توانید KMC T8 را در حالت تک دیفرانسیل عقب بذارید که پیشنهاد می شود در اکثر شرایط در این وضعیت قرار داشته باشید تا استهلاک خیلی کمتری را به خودرو وارد کنید. همچنین می توانید حالت چهار چرخ محرک را با ضریب سبک انتخاب کنید تا این پیکاپ چینی و مونتاژی به یک دو دیفرانسیل تبدیل شود. اگه هم می خواهید آفرود سنگین بروید، خودرو را توی حالت چهار چرخ سنگین یا همان 4L بذارید تا قدرت حرکت گشتاوری بیشتری را داشته باشید. توجه کنید که در حالت دو دیفرانسیل سیستم کنترل پایداری این خودرو در مدار نیست.

رقبای KMC T8

در بازار امروز هم KMC T8 در رده رقابت نسبت به خودروهایی مثل فوتون تونلند S امکانات بیشتری را به مشتریان ارائه می‌دهد. در برابر رقابی مثل آمیکو آسنا هم می تواند در کنار آپشن های به مراتب بالاتر، قدرت حرکتی بهتر و شتاب چشمگیرتری را به نمایش بذارد.

تست و بررسی KMC T8

قیمت KMC T8

شرایط فروش  KMC T8 تاکنون به نحوی بوده که قیمتی در حدود ۷۰۰ میلیون تومان از سوی کرمان موتور جهت فروش این خودرو از متقاضیان مطالبه شده است.   قیمت جک T8 در بازار آزاد حدود ٨٥٠ تا ٩٠٠میلیون تومان برآورد شده که البته انتظار داریم پس از ورود رقبای مختلف و تثبیت نرخ ارز، بهای بازار KMC T8 نیز تا حدی اصلاح و به قیمت کارخانه نزدیک‌تر شود.  

تست و بررسی KMC T8

ارسال نظر
ارسال نظر
 • ایران
  ۱

  اصلا ماشین بدردنخوری ماشینی که درمسیرهای سخت وصعب العبورامتحان پس نداده وفقط توی جاده صاف حرکت میکند معلومه چه داستانی داره این پیکاپ

 • ی
  ۱

  وقتی کسی نمیتونه بخره چه فایده

 • فاطمه علیباغی
  ۷

  میشه لطف کنید شرایط فروشش راهم بگذارید

 • احد
  ۱

  وقتی یک کارخانه میتواند از ضریب اطمینان برای کسب سود و ماندن در بازار رقابت مطمئن باشد که از الان با قیمت واقعی و بدون استفاده از رانت خودرو تولید کنند ،با این قیمت ها همان ماشین های قدیمی مردم سوار می‌شوند

 • آرش
  ۶

  ماشین جک اس ۵ کرمان موتور را داشتم.واقعا فقط روی کاغذ ماشین خوبی بود اما در عمل بسیار بی کیفیت و دروغ بود. کیفیتشون بسیار پائین تر از هر شرکتیه.

 • ناشناس
  ۰

  طلا هم باشه وقتی خراب شد باید بندازیدش دور، چون خدمات ضعیفی داره.

 • ناشناس
  ۰

  فیلم اش رو میبینی نیسان آبی از این بهتره صدی 12 تازه با بنزین ما در میاد 16

 • ناشناس
  ۱

  سلام آرم روی فرمونش رو هم عوض کنین.....! کپی از کجا شده....؟

 • رسول
  ۶

  ماشین جک اس فایو داشتم واقعا یه اشغال به تمام معنا بود حیف ششصد میلیون پول

 • غلامرضا عرفانی
  ۹

  سلام من 3 سال اس 5 داشتم خیلی هم راض بودم ولی بخاطر فشار مالی مجبور بفروش پشیمونم ولی از دستم رفت واقعا ماشین خوبی بود خداوند بسازنده سلامتی وروزگار خوش عطا بفرماید

  • امیررضا
   ۳

   واقعا جک اس 5 عالی هست

  • ناشناس
   ۷

   شما جک داشتی راضی بودی چون قبلش پراید یا نهایتا پژو داشتی . هیچوقت ماشین اصلی نداشتی

 • حافظ
  ۰

  در مقابل تواند جی که نیمه ی ۲ ۱۴۰۰ وارد بازار میشود اصلآ ارزش خرید ندارد فقط کافیست ضاهر و ابعاد و قدرت موتور هر دو را مقایسه کنید هر دو ۲ لیتری تونلند جی ۷۰ اسب قدرت و ۷۰ نیوتون متر گشتاور بیشتر و مصرف سوخت کمتر

 • آوین
  ۴

  حدود ۵ سال هست که جک اس ۵ دارم،خدارو شکر تا الان مشکلی نداشته و با توجه به قیمت خودروی نسبتا خوبیست...البته باید مراعاتش کرد.

  • راننده تریلی
   ۱

   داداش های گلم اینها همه چهار چرخه هستند ماشین فقط ماشینی که از کارخانه های :جنرالز موتوز(شورولت ،بیوک،فورد جمس),بی ام دبلیو ،تویوتا البته از مدل کمری به بالاخره وسالار همه مرسدس بنزهست که راننده و سرنشین واقعا عشق می‌کنه از سواری این ماشینها پسبیخود باهم بحث نکنیم
   یاحق

 • ایرانی
  ۳

  جک اس ۵ داشتم مدل ۹۶ اتومات واقعا ماشین کم خرجیه اگه تمیز باشه.

 • فرهاد
  ۰

  چرا ماشین آفرودی رو توی جاده اسفالتی حرکت میدن چرا داخل کوه وکمر ومثل ماشینای شرکتای دیگه تو کویر نمایش نمیدین

 • ک
  ۲

  مااشین کجا بود موتور در حد پراید

 • ۹۹۹
  ۳

  برا کسی که تا حالا پراید سوار میشده ماشینای چینی بهترین هستن !!!

 • علی رضا احمدی
  ۲

  قیمت کارخانه باشه بدک نیست

 • ناشناس
  ۲

  کپی زشتی از وانتهای امریکایی بدنه به شدت زخمت که هیچ تناسبی با اون لاستیکا نداره و فقط بدنه رو به شکل اقراق امیزی عضلانی نشون دادن ولی سپراش اصلا نتونسته این ویژگی حفظ کنه از جلو ماشین تناقض عجیبی داره مثل شکل پاتریک تو باب اسفنجی با کله کوچیک و دندونای بزرگ و بیرون زده بیشتر مضحک تا عضلانی

 • ناشناس
  ۱

  تیوتا ژاپنی که زمان جنگ بود جنازش از ماشین چینی بهتره

 • ابراهیم برائ
  ۲

  کاش ما یکی از اینارا داشتیم. دست مهندسین و کارکنان درد نکنه با این طرح ماشینشان خیلی قشنگ هستن

 • احدعلیزاده
  ۰

  Gdhfd

 • فردین
  ۰

  سلماس

 • علی هاشمی
  ۰

  سلام چی میشه با خودرو دوو مدل ۹۴ میلادی فرسوده یک خودرو از این کارخانه به همه دوو سوارها بدن

 • ناشناس
  ۰

  یعنی این ماشین واسه آسفالت ساخته شده.... مسخره هس.. این همه آب وتاب واسه چیه؟؟

 • سعید
  ۰

  از ماشینا ایرانی ک بهترن هر روزم بیشتر هجوم میبرن سمتشون پراید کردن ۱۵۰ میلیون دنا ۵۰۰ میلیون کجاش می ارزه تورو خدا

 • فاطمه اهنگری
  ۱

  برای واکسن کرونا چینی