کد خبر 458288

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

ارزش بازار برترین خودروسازان جهان/ ضررهای ناشی از کرونا جبران شد؟

با وجود بحران شیوع ویروس کرونا، ارزش بازار شرکت خودروسازی الکتریکی تسلا در ماه آگوست باز هم افزایش یافت و با رسیدن به قیمت کل ۲۷۸میلیارد دلار، همچنان در جایگاه نخست باارزش‌ترین خودروسازان جهان قرار دارد.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ ارزش بازار خودروسازی الکتریکی تسلا در ماه آگوست به بیش از 270میلیارد دلار رسید و با کسب بیش از 70میلیارد دلار ارزش بیشتر در مقایسه با برترین خودروسازی جهان، تویوتا، به باارزش‌ترین خودروسازی جهان تبدیل شد.

گفتنی است که تسلا در اوایل سال جاری، از خودروسازی ژاپنی تویوتا که در طول بیماری همه‌گیر، ارزش بازار خود را در کانال 200میلیارد دلار ثابت نگاه داشته، پیشی گرفت.

در ابتدای سال، تسلا افزایشی نجومی در ارزش‌گذاری بازار داشته و ارزش سهام آن در طول سه ماهه نخست بیش از دو برابر شده است.

این رشد ناگهانی به دلیل سود سه ماهه سوم تسلا از سال گذشته و همچنین کارخانه‌های جدید در حال احداث و تحویل سریع خودرو به مشتریان بوده است.  تسلا همچنین این گروه را در زمینه تولید خودروهای الکتریکی، زیرساخت‌ها و بازاریابی به خوبی رهبری کرده؛ بازار رو به رشدی که همه تولیدکنندگان خودرو به دنبال دستیابی هرچه سریع‌تر به آن هستند.

با این وجود، شرکت منحصر به فرد ایلان ماسک، هنوز هم بسیاری از تحلیلگران را به حیرت می‌اندازد و سبب بهت بسیاری از افراد شده که چرا این شرکت همچنان به افزایش ارزش خود ادامه می‌دهد.

شایان ذکر است که دومین تولیدکننده خودرو ایالات متحده در ارزش بازار، جنرال موتورز است و به دنبال آن نیز خودروسازان دیگر مانند فورد و فیات کرایسلر قرار دارند. با این وجود، در حالی که تسلا و تویوتا ضررهای متحمل شده از زمان آغاز بحران کرونا را جبران کرده‌اند، هنوز 20 تا 30میلیارد دلار از ارزش بازار خود در ابتدای سال فاصله دارند.

در نمودار ارائه شده، ارزش بازار برترین خودروسازان جهان را مشاهده می‌کنید؛

ارزش بازار برترین خودروسازان

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    این اخبار به چه درد ایران میخوره خدا شفا بده شما را اینجا پراید باید تحلیل کنید و فرغون تک چرخ