چیکار کنم تخمه آفتابگردان بو نگیرد؟ + بهترین روش نگهداری از تخمه آفتابگردان

تخمه آفتابگردان از نوع مغزهای چربی است که نه‌ فقط به صورت آجیل و تنقلات، بلکه در غذاها و مخصوصا سالادهای گوناگون مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

چیکار کنم تخمه آفتابگردان بو نگیرد؟ + بهترین روش نگهداری از تخمه آفتابگردان

روش اصلی نگهداری تخمه آفتابگردان+ باید نبایدها

 به گزارش اقتصاد آنلاین، تخمه‌ آفتابگردان را به شکل تازه، خشک و بو داده استفاده می ‌کنند که البته نوع بوداده آن با نمک و قدری آبلیمو خیلی خوشمزه است.

بهترین شیوه نگهداری از تخمه آفتابگردان و پیشگیری از بو گرفتن آن

- برای نگهداری تخمه آفتابگردان می توانید هم آن را در کابینت و هم در یخچال نگهداری کنید. فقط باید مکان آن باید خشک و خنک باشد. اگر در جای مرطوب نگهداری شود ممکن است تخمه ها نم بکشد و تخمه ها کپک بزند.

- تخمه آفتابگردان اگر تازه باشد میتوانید تا مدت ها آن را نگهداری کنید. ولی در صورتی که تخمه آفتابگردان تازه نباشد و یا با تخمه تازه قاطی شده باشد ممکن است خیلی سریع همه تخمه ها را خراب کند. 

بعضی از خاصیت های تخمه آفتابگردان

خواص غذایی تخمه آفتابگردان 

- روغن آفتابگردان، 66 درصد چربی غیر اشباع اسیدلینولئیک دارد.

- علاوه بر آن، این تخم منبعی غنی از فیبر، پروتئین، ویتامین E ، ویتامین B، ویتامین A و مواد معدنی مختلف مانند پتاسیم، منیزیم، ‌آهن، فسفر، سلنیوم، کلسیم و روی است.

- در ضمن تخمه آفتابگردان کم‌کالری بوده و کلسترول خون را پایین می ‌آورد.

- ارزش غذایی و کالری تخمه آفتابگردان بوداده بدون نمک در 100 گرم 582 و کالری تخمه آفتابگردان بوداده با نمک 575 کالری می باشد.

خواص درمانی تخمه آفتابگردان 

تخمه آفتابگردان

- مصرف تخمه آفتابگردان برای رفع ناراحتی‌های برونش، حنجره، مشکلات ریوی و همچنین صاف شدن صدا مؤثر است. 

- علاوه بر این، خوردن آن را برای تسکین سرفه هنگام ابتلا به سرماخوردگی و به اصطلاح نرم شدن سینه هم توصیه می‌ کنند.

- مهم‌ترین خاصیت درمانی تخمه آفتابگردان که از قدیم‌الایام نیز به آن معروف بوده، تقویت‌ چشم و بینایی انسان است؛ البته نباید در خوردن آن افراط کنید.

- اگر از التهاب مفاصل (آرتریت) در رنج هستید، تخمه آفتابگردان بخورید.

نکته

همان گونه که میدانید تخمه آفتابگردان هم با پوست و هم به صورت پوست کنده در مغازه ها پیدا می شود. اگر می خواهید این تخمه را بدون پوستش تهیه کنید مواظب باشید که آلوده یا شکسته شده نباشد.

 

منبع: بیتوته
ارسال نظر