تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

بیشترین تصادفات فوتی ۳ روز اخیر در کدام استان ها روی داده است؟

جانشین رییس پلیس راهور با اشاره به فوت ۱۰۷ هموطن در تصادفات جاده‌ای سه روز اخیر، گفت: بیشترین تصادفات فوتی در پنج استان کشور روی داده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم؛ سردار سید تیمور حسینی با اشاره به افزایش 29 درصدی ترددها در سه روز نخست اجرای طرح نوروزی، اظهار کرد: بیشترین افزایش تردد در جاده‌های استانهای گیلان، مازندران، همدان و مرکزی صورت گرفته است.

جانشین رییس پلیس راهور با اشاره به مرگ 107 هموطن در تصادفات جاده‌ای سه روز اخیر، گفت: با توجه به خانوادگی بودن اکثر سفرهای نوروزی و افزایش سرنشینان خودروها در جاده‌‌ها، در تصادفات روی داده، نسبت تعداد متوفیان، از تعداد تصادفات فوتی بیشتر شده، به‌گونه‌ای که در تعداد وقوع تصادفات فوتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 22 درصد کاهش داریم اما این میزان در تعداد متوفیان به 12 درصد کاهش رسیده است.

این مقام انتظامی افزود: بیشترین تصادفات فوتی در استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس، خوزستان، آذربایجان غربی، بوشهر و کرمان روی داده است.

وی، سبقت غیرمجاز، تجاوز به چپ از خط وسط جاده، تخطی از سرعت مجاز و عدم توانایی در کنترل وسایل‌نقلیه را از بیشترین علل تصادفات اخیر دانست و گفت: 37 درصد از تصادفات فوتی و جرحی به‌صورت واژگونی بوده است.

به گفته حسینی، ساعت 16 تا 20 با 26 درصد و ساعت 12 تا 16 با 21 درصد، پیک زمان وقوع تصادفات اخیر بوده است.

جانشین رییس پلیس راهور، با اشاره به کاهش 14 درصدی تصادفات جرحی نسبت به مدت مشابه سال گذشت، متذکر شد: لازم است رانندگان عزیز در این ایام با رعایت کامل مقررات رانندگی و احتیاط کامل در جاده‌ها تردد و به لحاظ رعایت سلامت خود، خانواده و سایرین از هرگونه عجله و شتاب و حرکات مخاط‌آمیز خودداری کنند.

منبع: تسنیم
این مطلب برایم مفید است
۱۵ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها