کد خبر 485057

رییس پلیس فتا:

صراف قلابی فعال در فضای مجازی بازداشت شد

داود معظمی گودرزی از دستگیری فرد صراف و کلاه بردار فعال در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، داود معظمی گودرزی گفت: شخصی با در دست داشتن پرونده‌ای به پلیس فتا تهران بزرگ مراجعه و اظهار داشت، قصد داشتم یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال ارز به یکی از کشورهای خارجی حواله کنم که با جستجو در فضای مجازی با فردی که صرافی آنلاین در فضای مجازی تبلیغ می‌کرد، آشنا شدم و از درخواست کردم که این نقل و انتقال را انجام بدهد.

وی تصریح کرد: شاکی ادامه داد که پس از مدتی گفت و گو در خصوص نحوه انتقال ارز قرار شد در مرحله اول یک میلیارد ریال و در مرحله دوم هفتصد میلیون ریال به حساب صراف واریز کنم تا وی این مبلغ را به ارز تبدیل و سپس به حساب موردنظر در کشور دیگر حواله کند. ولی متأسفانه پس از واریزی وجه دیگر صراف پاسخگوی تماس‌های تلفنی من نبود.

رئیس پلیس فتا عنوان کرد: در بررسی‌های پلیس مشخص شد که صرافی مورد ادعای شاکی، تقلبی بوده و متهم با ایجاد کانالی در شبکه‌های اجتماعی خود را صراف معرفی کرده است.

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه هویت و مخفیگاه متهم در بررسی‌های سایبری شناسایی شد، گفت: با هماهنگی‌های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و برای تکمیل تحقیقات پلیسی و کشف سایر جرائم به پلیس فتا انتقال یافت.

وی در پایان به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: قبل از انجام مبادلات مالی حتماً مجوزهای صرافی را بررسی کنید و صرفاً به نام و نشانی آنها در فضای مجازی اکتفا و اعتماد نکنید و نقل و انتقال‌های خود را از طریق بانک‌ها، موسسات مالی اعتباری و یا صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی انجام دهید و هر گونه مورد مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به صورت آنلاین با ما در میان بگذارید.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

عناوین بیشتر