کد خبر 464649

معرفی مقصران برق گرفتگی پسر ۴ساله

کارشناس رسمی دادگستری پس از بررسی پرونده مرگ پسر ۴ ساله که بر اثر برق گرفتگی جان باخته بود، ۴ مرد را به‌عنوان مقصر در این حادثه مرگبار معرفی کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، شامگاه یکشنبه 2 شهریور پسری 4 ساله به‌نام کیارش بر اثر برق گرفتگی در یکی از بیمارستان‌های پایتخت جان باخت و موضوع به پلیس اعلام شد.

پدر کیارش در تشریح ماجرا گفت: پسرم و برادرش در کوچه در حال بازی بودند که کیارش با دیدن دونفر از دوستانش که لبه جدول کوچه کنار تیر چراغ برق نشسته بودند به طرف آنها دوید. کنار تیر برق کوچه یک میله آهنی قرار داشت که کابل برق به آن متصل بود.

بچه‌ام مقابل چشمان من دستش را به میله آهنی گرفت، اما برق او را گرفت و درجا خشک شد، فوراً او را به بیمارستان بردیم اما پسرم جان باخت.

به ‌دنبال مرگ پسر 4 ساله، بازپرس جنایی دستور تحقیقات برای شناسایی عاملان این برق گرفتگی مرگبار را صادر کرد.

با انجام تحقیقات از سوی کارشناس رسمی دادگستری، محل حادثه مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفت. با بررسی‌های صورت گرفته، کارشناس اعلام کرد که اداره برق در این حادثه قصوری نداشته است. اما فردی که دستور برق کشی از تیر برق برای نصب روشنایی در کوچه را صادر کرده و سه مردی که برای سیم‌کشی و انتقال برق از تیربرق به نورافکن‌های داخل کوچه اقدام کرده‌اند در این پرونده مقصر بوده‌اند. چرا که آنها با اقدامی ناایمن باعث مرگ کیارش شده‌اند. بدین ترتیب طبق نظریه کارشناس، سرپرست این ‌گروه به میزان 40 درصد و 3 مرد دیگر هر کدام 20 درصد مقصر شناخته شده‌اند. نظریه کارشناسی به دستور بازپرس مصطفی واحدی از شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی تهران به مقصران حادثه ابلاغ خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری