کد خبر 431161

فوت مرد میانسال به علت گازگرفتگی در مشهد

افسر نگهبان آتش‌نشانی شهر مشهد گفت: با تلاش آتش‌نشانان ایستگاه ۴۲سازمان آتش‌نشانی، یک زن جوان از حادثه گازگرفتگی در منطقه پنج‌تن، نجات یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، آتشپاد سوم احمد حصاریان با اعلام این خبر اظهارکرد: عصر روز گذشته، دوشنبه ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۹ در پی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر محبوس‌شدن دو نفر داخل یک انبار نگهداری لوازم اسباب‌بازی در منطقه پنج‌تن، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۴۲ را به مکان مورد نظر اعزام کرد.

وی افزود: آتش‌نشانان پس از حضور در محل ضمن بازکردن درب انبار، مرد میانسالی در آبدارخانه و خانمی جوان را در محوطه داخلی این انبار مشاهده کردند که به دلیل گازگرفتگی با منوکسید کربن بر اثر مسمومیت بر روی زمین افتاده و فاقد علائم حیاتی بودند.

افسر نگهبان آتش‌نشانی شهر مشهد خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان بلافاصله عملیات احیاء قلبی، ریوی (CPR) را بر روی این افراد انجام دادند. خوشبختانه خانم جوان با تلاش نفس‌گیر آتش‌نشانان به طرز معجزه آسایی نجات پیدا کرد و به سرعت توسط تکنسین‌های اورژانس به مرکز درمانی منتقل شد.

حصاریان ادامه داد: مرد میانسال در پی گازگرفتگی در محیط آبدارخانه، با وجود تلاش آتش‌نشانان به‌دلیل شدت مسمومیت جان خود را از دست داده بود که فوت این فرد توسط عوامل اورژانس تایید شد.

بر اساس گزارش روابط‌عمومی و امور فرهنگی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد، وی تاکید کرد: در بررسی‌های اولیه توسط آتش‌نشانان گاز گرفتگی این دو نفر، از لوازم گرمایشی موجود در محیط حدوداً ۸۰ متری این انبار مشهود بود. تحقیقات بیشتر در خصوص علت دقیق این حادثه توسط کارشناسان مربوطه و عوامل انتظامی آغاز شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر