کد خبر 370167

سرقت اطلاعات ۱۷۲کارت بانکی به بهانه درآمدزایی بالا

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از دستگیری متهمی که از طریق فیشینگ اطلاعات ۱۷۲ کارت بانکی را به بهانه در آمد زایی سرقت کرده بود ، خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین ، سرهنگ "حاجعلی صالحی" رئیس پلیس فتا غرب استان تهران در تشریح این خبر گفت: یکی از شهروندان ساکن شهریار با مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و بیان داشت مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/ ۱۲ریال از حساب بانک ملی بنده به صورت غیر مجاز برداشت شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: ضمن تشکیل یک تیم از کارشناسان خبره موضوع در دست بررسی قرار گرفت که با مشاهده پرینت حساب شاکی مشخص شد مبلغ مذکور به چندین کارت بانکی دیگر انتقال پیدا کرده است ؛ در این خصوص از افرادی که پول به حساب آنها واریز شده بود تحقیق بعمل آمد که همگی آنها بیان داشتند که خودشان شاکی بوده و حسابشان به عنوان حساب واسط قرار گرفته است که پس از بررسی ها و اقدامات فنی و تخصصی صورت گرفته بر روی پرینت حساب افراد و درگاه جعلی که از آنها خرید کرده اند در نهایت به متهم اصلی در شهر قوچان رسیدند.

صالحی افزود: با اخذ نیابت قضایی اکیپی از ماموران این پلیس به شهرستان قوچان مراجعه کردند و با همکاری صمیمانه پلیس فتا قوچان متهم دستگیر و به پلیس فتا غرب استان تهران انتقال دادند .

این مقام انتظامی تشریح کرد: متهم در ابتدا منکر جرم خود شد ولی با دیدن مستندات ادله دیجیتال به جرم خود اقرار کرد، با بررسی سیستم هایی که در اختیار متهم بود تعداد ۱۷۲ شماره کارت بانکی به همراه اطلاعات آنها کشف و ضبط شد.

وی بیان داشت : در ادامه بررسی ها مشخص شد متهم افراد دیگری را از طریق شبکه های اجتماعی اغفال کرده و به بهانه در آمد زایی بالا مشخصات آنها را از جمله همه اطلاعات حساب بانکی و اطلاعات هویتی آنان از قبیل تصاویر شناسنامه،کارت ملی ، کارت بانکی ، آدرس منزل و شماره تلفن همراه و ثابت را دریافت می کرده و از طریق حساب آنها پول هایی که از افراد برداشت می کردند از صرافی ها بیت کویین خریداری می کردند.

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران خاطرنشان کرد: متهم به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای رسیدگی به جرایم اینترنتی منتقل شد.

سرهنگ حاجعلی صالحی تصریح کرد: برخی اپلیکیشن‌ها شیوه‌ای جدید برای کلاه برداری و سوءاستفاده از کاربران در فضای مجازی می‌باشند و شهروندان به هیچ عنوان نباید آنها را بر روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنند، به نحوی که استفاده و فعال‌سازی آن مستلزم پرداخت اینترنتی مبلغ اندکی از سوی مشتریان است، همچنین این اپلیکیشن‌ها به نوعی بدافزار جاسوسی هستند.

سرهنگ  حاجعلی صالحی سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکى  www.cyberpolice.ir  را منشاء انتشار اخبار حوادث و هشدارهاى آموزشى پلیس فتا اعلام کرد و گفت: کارشناسان متخصص و فنى به‌عنوان پشتیبان سایت آماده دریافت گزارشات مردمى و اخذ نقطه نظرات شهروندان و کاربران هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری