شهره لرستانی در کنار پدر قاضی اش! + عکس

شهر لرستانی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از تغییر جنسیت و تغییر نامش خبر داد. این هنرمند متولد ۳۱ خرداد سال ۱۳۴۵ در تهران و اصالتاً خرم آبادی است. پدر او قاضی بازنشسته دادگستری و مادرش فرهنگی بازنشسته است.

شهره لرستانی در کنار پدر قاضی اش! + عکس

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ شهره لرستانی بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون کشورمان با انتشار پستی اینستاگرامی از تغییر جنسیت خود خبر داده و نام خود را نیز به مازیار تغییر داده است. او بلافاصله با انتشار فایلی صوتی تغییر جنسیت خود را تایید کرد و مدعی شد که برای اساس قوانین و شرع اسلام او اکنون دیگر زن نیست و اسمش مازیار لرستانی خواهد بود. وی در ادامه می گوید که بزودی اقدامات دیگر مربوط به تغییر جنسیتش را انجام داده و قصد دارد همچنان به حضور در سینما و تلویزیون به عنوان یک مرد ادامه دهد.

در مورد زندگی شخصی شهره لرستانی نیز گفته می شود وی هیچ وقت ازدواج نکرده و مجرد است. گفته می شود وی در سن ۲۷ سالگی عاشق شده و شکست عشقی را تجربه کرده و این موضوع باعث شد وی سال ها از دنیای بازیگری دور بماند، دوری که با بیماری و افسردگی و اضافه وزن همراه شد.

مازیار لرستانی با نام کامل شهره صالحی لرستانی متولد ۳۱ خرداد سال ۱۳۴۵ در تهران و اصالتاً خرم آبادی است. پدر او قاضی بازنشسته دادگستری و مادرش فرهنگی بازنشسته است و یک خواهر و برادر دارد. پدر این هنرمند در سال ۱۴۰۰ فوت کرده است.

شهره لرستانی در کنار پدر قاضی اش! + عکس

عکسی از شهره (مازیار) لرستانی به همراه پدر و مادرش

شهره لرستانی چرا نام مازیار را انتخاب کرد؟

نام شهره لرستانی(مازیار) که بعد از انتشار خبر رسمی تطبیق جنسیت خود در اینستاگرامش، وارد تیترهای داغ و وایرال های فضای مجازی شد، برای بسیار از افراد این سوال به وجود آمده که این هنرمند چرا نام مازیار را برای خود انتخاب کرده است. با ما همراه باشید تا در ادامه به این سوال پاسخ بدهیم.

 لرستانی، روز چهارشنبه ۲۲ تیر ماه ۱۴۰۱ تغییر جنسیت خود را تأیید و نام مازیار را برای خود برگزید. وی در یک مصاحبه تأکید کرد که در ماه‌های آینده اسم شناسنامه ای وی از «شهره» به «مازیار» تغییر خواهد کرد.

مازیار لرستانی در اینستاگرام نوشته است:

کنارم بمانید تا با هم پیر شویم ....همراه باشید با پاهای خسته و دل شکسته ام..و صدایی، از اعماق کودکی، مرا بنام، خواند :

ما،زیار یم و به یار برمی گردیم ...مازیار..... اسامی را، خدا می فرستد

اولین توضیح شهره لرستانی درباره تغییر جنسیتش؛ شرعا و عرفا دیگر زن نیستم!

مازیار لرستانی می گوید: من ۵۶ سال به هرحال با اسم شهره لرستانی زندگی کردم هنوزم توی شناسنامم هست تا برم منتقلش کنم اما از اونجایی که شرعا و عرفا من دیگر زن نیستم. امیدوارم بتوانم زیر سایه بزرگان سینما به مردم خدمت کنم و این دردی که از بچگی داشتم را به درمان برسانم و شادی و نشاطم را در قالب دیگری به مردم منتقل کنم.

عکس شناسنامه شهره لرستانی قبل از تغییر جنسیت

عکس شناسنامه شهره لرستانی

بیوگرافی شهره لرستانی + عکس بعد از تغییر جنسیت

لرستانی فارغ‌ التحصیل رشته ی کارگردانی تئاتر در مقطع کارشناسی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و همچنین فارغ‌ التحصیل رشته ی فیلمنامه‌ نویسی سینما در مقطع کارشناسی ارشد از مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی مجتمع فیلمسازی باغ فردوس است. لرستانی کار بازیگری را با نمایش های دانشجویی از سال ۶۴ آغاز کرد. در سال ۷۰ با بازی در فیلم سینمایی «نیاز» به کارگردانی علیرضا داوود نژاد وارد عرصه ی سینما شد.

لرستانی در دوران فعالیت حرفه ای اش در کنار بازیگری، کارگردانی و نویسندگی را هم تجربه کرده است. او از سال ۶۶ تاکنون ۱۷ تئاتر حرفه ای به روی صحنه برده است. سریال تلویزیونی «هتل» به کارگردانی مرضیه برومند، فیلم سینمایی «مأموریت آقای شادی» به کارگردانی محمدرضا زهتابی و چندین تله فیلم از جمله ی آثاری هستند که لرستانی در آن ها به عنوان نویسنده حضور داشته است. او چندین فیلم کوتاه و تله فیلم هم نویسندگی و کارگردانی کرده است.

لرستانی سابقه ی تدریس در دانشگاه و مدارس عالی را هم دارد و مؤسس و سرپرست گروه تئاتر آگر و طراح و رئیس خانه ی پیشکسوتان هنر هم هست. فیلم های سینمایی «لیلی با من است»، «زیر درخت هلو»، «اخراجی ها» و «هزارپا»، و همچنین سریال های تلویزیونی «امام علی»، «فرار بزرگ» و «کلاه پهلوی» از مشهورترین آثار شهره لرستانی هستند. در مورد زندگی شخصی شهره (مازیار) لرستانی نیز گفته می شود وی هیچ وقت ازدواج نکرده و مجرد است. گفته می شود وی در سن ۲۷ سالگی عاشق شده و شکست عشقی را تجربه کرده و این موضوع باعث شد وی سال ها از دنیای بازیگری دور بماند، دوری که با بیماری و افسردگی و اضافه وزن همراه شد.

شهره لرستانی تغییر جنسیتش را تایید کرد؛ اسم من مازیا لرستانی است

عکس شهره لرستانی بعد از تغییر جنسیت

ارسال نظر

 • ایثان
  ۰ ۳

  خاک عالم بر سرت آبروی اسلام رو بردی

 • یاس
  ۰ ۰

  کاش این کار نمیکردی

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خدا کمکت کنه با اینهمه آدم فضول والا اینهمه آدم دایم درحال تغییر رنگ هستن کسی چیزی نمیگه تغییر جنسیت که دست آدمیزاد نیست مربوط به خلقتشه

 • ایران
  ۰ ۰

  خاک عالم بر سر ایثان که شعور و ادب نداره و به شما توهین کرده

آخرین خبر ها