کد خبر 447954

دویچه بانک:

تقاضای دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی در حال کاهش است

سمیر گوئل، استراتژیست اقتصاد کلان آسیا در دویچه بانک، می‌گوید تقاضای دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی در حال حاضر با بازگشایی اقتصادهای جهان در حال کاهش است.

به گزارش راشاتودی، سمیر گوئل، استراتژیست اقتصاد کلان آسیا در دویچه بانک، می‌گوید تقاضای دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی در حال حاضر با بازگشایی اقتصادهای جهان در حال کاهش است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، گوئل می‌گوید: از ماه مارس سرمایه‌گذاران دلار را به ارزهای رقیب آن ترجیح داده‌اند. بخشی از این امر به علت افزایش تقاضای دلار در مواقع اضطراری به عنوان سرمایه‌گذاری امن است. البته این مربوط به زمانی بود که اقتصادهای جهان به صورت هماهنگ برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند. در مواقعی که آینده نامشخص است سرمایه‌گذاران معمولاً دلار ذخیره می‌کنند اما حالا دیگر به نظر می‌رسد چنین تقاضایی وجود ندارد.

او با اشاره به برداشتن محدودیت‌های قرنطینه‌ای و بازگشایی اقتصاد، ادامه داد: به علاوه استراتژی خروج از بحران کرونا برای آمریکا، در صورت وجود، بدتر از سایر نقاط جهان به نظر می‌رسد. شاخص‌های ما نشان می‌دهد که برای مثال اروپا خیلی سریع‌تر از آمریکا در حال بازگشایی اقتصادی است.

روز دوشنبه شاخص دلار در برابر ارزهای مهم جهان به ۹۷.۵۰۳ واحد رسید در حالی که پیش از این در ابتدای ماه ژوئن در سطح زیر ۹۶.۵ واحد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر