کد خبر 445509

زنگ هشدار بوئینگ

شرکت هواپیماسازی بوئینگ در ماه گذشته میلادی تنها چهار فروند هواپیما تحویل داده که هیچ کدام از آنها از نوع مسافری نبوده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، بر اساس آخرین آمار و گزارش های منتشر شده در وبسایت simpleflying، شرکت بوئینگ آمریکا که یکی از بزرگ‌ترین غول‌های هواپیماسازی در جهان به شمار می‌رود، در ماه گذشته میلادی، مه ۲۰۲۰، تنها چهار فروند هواپیما تحویل داده است که از این میزان هیچ کدام از آنها از نوع جت های مسافربری این بوده است.

تعداد هواپیماهای تحویل داده شده از سوی بوئینگ در ماه مه از آوریل نیز که بدترین ماه تاریخ صنعت هوانوردی در جهان به شمار می رود، کمتر بوده است و موجب شده بسیاری از کارشناسان فعال در این حوزه از عملکرد و آینده این شرکت ابراز ناامیدی و نارضایتی کنند.

از ۴ فروند هواپیمای تحویل داده شده توسط بوئینگ ۳ فروند هواپیمای باری بوده و یک فروند هواپیما نیز به نیروی دریایی ایالات متحده تعلق داشته است.

  • یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰A تحویل در تاریخ ۲۹ مهر ۲۰۲۰ برای نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا
  • دو فروند هواپیمای بوئینگ ۷۷۷Fs تحویل در تاریخ ۲۲ مه ۲۰۲۰ برای چاینا ساترن ایرلاینز
  • یک فروند هواپیمایی بوئینگ ۷۶۷-۳۰۰F تحویل در تاریخ ۱۲ مه ۲۰۲۰ برای UPS ایرلاینز

این در حالیست که در مدت مشابه سال های گذشته یعنی مه ۲۰۱۹ و ۲۰۱۸ میلادی، به ترتیب ۳۰ و ۴۳ فروند هواپیمای جدید را تحویل ایرلاین‌های فعال و مستقر در کشورهای مختلف جهان داده بود.

این شرکت هواپیماسازی آمریکایی در ماه آوریل ۲۰۲۰ که بدترین ماه در تاریخ صنعت هوانوردی جهان به شمار می‌رود، نسبت به ماه مه وضعیت به مراتب بهتری داشت چرا که توانسته بود شش فروند هواپیما را تحویل ایرلاین های مختلفی نظیر آمریکن ایرلاینز، یونایتد ایرلاینز، سرویس پستی DHL و نیروی دریایی آمریکا بدهد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر