{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 439272

رئیس‌جمهوری آمریکا اهداف بسیاری در جنگ علیه رسانه‌ها داشته است اما شاید هیچ کدام از آن‌ها عجیب‌تر از صدای آمریکا نبوده است؛ رسانه‌ای که از سوی آمریکا تامین مالی می‌شود و حین جنگ جهانی دوم برای انتشار اخبار مستقل و ارتقای ارزش‌های آمریکایی در جهان ایجاد شد.

به گزارش آسوشیتدپرس،‌ ترامپ و حامیان او این رسانه آمریکایی را به گزارش‌دهی "شرم‌آور" متهم کرده‌اند و اکنون برای تعیین گزینه خودشان در آژانسی دولتی که بر صدای آمریکا (VOA) و زیر شاخه‌های آن نظارت دارد، فشار زیادی اعمال می‌کنند. موج این حملات به کنگره هم می‌رسد؛ جایی که قانونگذاران دو حزب اصلی جنگ و جدل‌هایی دارند و این ممکن است روی آینده این رسانه تاثیر بسزایی بگذارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، کمیته روابط خارجی سنای آمریکا قرار بود امروز (پنج‌شنبه) درباره گزینه مورد نظر ترامپ برای "آژانس رسانه جهانی آمریکا" که مدیریت "صدای آمریکا"، "رادیو آسیای آزاد"، "رادیو آزاد اروپا-رادیو آزادی" و "رادیو مارتی" (متمرکز بر کوبا) را بر عهده دارد، رای‌گیری کند.

با این حال، رای‌گیری در سنا چهارشنبه شب به علت مخالفت دموکرات‌ها به تعویق افتاد و این نشانه‌ای از اختلافاتی است که بر سر آن وجود دارد. همچنان انتظار می‌رود که این کمیته تحت کنترل جمهوری‌خواهان به کارش ادامه دهد.

دموکرات‌ها نگرانند که گزینه مورد نظر ترامپ که مایکل پک، از فیلمسازان محافظه‌کار است، این سازمان رسانه‌ای را به ماشین پروپاگاندای ترامپ تبدیل کند که سالی بیش از ۲۰۰ میلیون دلار از پول مالیات‌دهندگان آمریکایی به آن تزریق می‌شود. ترامپ در اندیشه کنترل این رسانه خبری است. مایکل پک چنین نگرانی‌ای را بی‌دلیل دانسته و گفته است هرگز اجازه این کار را نمی‌دهد اما اختلافات اخیر به این نگرانی‌ها دامن زده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری