کد خبر 433281

روحانی در تماس تلفنی رئیس جمهور اوگاندا:

آمادگی ایران برای توسعه و تعمیق روابط با اوگاندا

رئیس جمهور روابط ایران و اوگاندا را بسیار خوب و مبتنی بر احترام متقابل دانست و گفت: آمادگی داریم بدون هیچ محدودیتی مناسبات دو جانبه را در همه زمینه ها توسعه دهیم و از همه ظرفیت ها و توانمندی ها در دو کشور در راستای مناسبات دوستانه استفاده کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در تماس تلفنی رئیس جمهور اوگاندا، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان و ایجاد شرایط سخت برای شهروندان کشورها، خاطرنشان کرد: همه کشورها باید در مقابله با این بیماری همکاری کنند و شرایط ویژه جهانی باید در مناسبات کشورها تاثیر گذارد تا برخی کشورها به اقدامات غیرقانونی خود ادامه ندهند.

روحانی با بیان اینکه روابط جهانی بر این اصل استوار است که همه به قواعد بین المللی تعهد داشته باشند، افزود: متاسفانه با وجود شرایط سخت ناشی از شیوع ویروس کرونا، همچنان شاهد تداوم و تشدید تحریم های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا علیه ملت ایران هستیم و آنها حتی در زمینه ارسال دارو و کمک های بشر دوستانه نیز مقررات و قوانین بین المللی را زیر پا گذاشته اند.

رئیس جمهور اوگاندا  نیز در این گفت و گوی تلفنی با ابراز تاسف از اقدامات غیرقانونی آمریکا علیه ایران، گفت: معتقدیم که در این شرایط سخت باید روابط انسانی در اولویت باشد و همزیستی مسالمت آمیز را ترویج داده  و اختلافات را از مسیر سیاسی حل و فصل کنیم.

"یووری موسوینی" همچنین روابط دو کشوررا خوب و دوستانه توصیف و بر توسعه و تعمیق روابط ایران و اوگاندا در همه زمینه ها تاکید کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری