{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 432973

بانک مرکزی آلمان در گزارش ماهانه خود اعلام کرد: اقتصاد این کشور در رکود شدید قرار دارد و بعید است ترمیم این وضعیت سریع صورت گیرد، زیرا محدودیت‌های مرتبط با شیوع کرونا می تواند برای مدت مدیدی بر قرار باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «بوندس بانک» بانک مرکزی آلمان در گزارش ماهانه خود اعلام کرد: اقتصاد این کشور در رکود شدید قرار دارد و بعید است ترمیم این وضعیت سریع صورت گیرد، زیرا محدودیت‌های مرتبط با شیوع کرونا می‌تواند برای مدت مدیدی برقرار باشد.

با توجه به اینکه این کشور از نیمه ماه مارس به علت شیوع کرونا در قرنطینه واقعی قرار دارد، بزرگ ترین اقتصاد اروپا به تعطیلی کشیده شده است، هرچند که گفت‌وگوها اکنون برای کاهش برخی از محدودیت‌ها در هفته های آتی در جریان است.

این بانک توضیح داد: «محدودیت‌های اساسی احتمالا تا زمانی که یک راه حل درمانی نظیر واکسیناسیون پیدا شود، ادامه می یابد... برای همین دلیل، یک بهبود اقتصادی سریع و قوی در حال حاضر به نظر بعید می‌رسد.»

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است اقتصاد آلمان در سال جاری میلادی 7.5 درصد کوچک شود، در حالی که موسسات خصوصی یک محدوده گسترده را پیش بینی کرده اند. با تمام اینها، تعداد کمی از آنها رکودی بزرگ تر از سال 2009 را پیش بینی کرده‌اند که اقتصاد آلمان بیش از 5 درصد کوچک شد.

بانک مرکزی آلمان با اشاره به کاهش شدید در تولید خودرو و مصرف خانوار اعلام کرد، اکنون ارقام سه ماه نخست تاثیرات شدیدی را نشان می‌دهد، اما سه دوم بدتر هم خواهد بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری