کد خبر 431386

باراک اوباما هم از جو بایدن حمایت کرد

باراک اوباما ریس جمهور سابق آمریکا از جو بایدن نامزد بالقوه حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ایالات متحده حمایت کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق آمریکا در پیامی حمایت خود از«جو بایدن» نامزد بالقوه حزب دموکرات برای انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری این کشور را اعلام کرد.

باراک اوباما سه شنبه شب به وقت تهران با انتشار فیلمی در این زمینه گفت:«به حمایت از دوستم افتخار میکنم.»

وی با ابراز امیدواری از انتخاب جو بایدن در رقابت های ریاست جمهوری  ایالات متحده، از حمایت خود وهم حزبی هایش از بایدن خبر داد و افزود، که وی در این مسیر تنها نیست.

اوباما در ادامه گفت که حمایت از جو بایدن یکی از بهترین تصمیماتی بوده که  در طول زندگی گرفته  و بایدن همه ویژگی های یک رئیس جمهور را دارد.

باراک اوباما با ذکر پاره ای از اقدامات جو بایدن هنگامی که معاون رئیس جمهور این کشور بود از کارشناسان، دانشمندان و پرسنل نظامی آمریکا خواست که از بایدن حمایت کنند.

«برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت نیز شب گذشته  حمایت خود از جو بایدن  را اعلام کرد. سندرز و بایدن تا چند روز پیش رقابت تنگاتنگی را برای تبدیل شدن به نامزدن نهایی دموکرات‌ها برای رقابت با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا داشتند که سرانجام سندرز از ادامه رقابت با بایدن صرف نظر کرد تا وی به عنوان نامزد نهایی دموکرات‌ها معرفی شود.

 یک شبکه خبری آمریکایی غروب یکشنبه به وقت تهران با استناد به نتایج همه پرسی جدید از پبش افتادن جو بایدن بر «دونالد ترامپ»  رئیس جمهور کنونی این کشور خبر داد. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر