کد خبر 430844

بایدن: نباید اشتباهات دولت ترامپ را تکرار کنیم

نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا طی مقاله‌ای با اشاره به اشتباهات دولت کنونی این کشور که باعث بروز فاجعه شیوع ویروس کرونا در آمریکا شد، تاکید کرد که نباید بار دیگر این اشتباهات تکرار شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات 2020 ریاست جمهوری آمریکا از طرح خود برای «بازگشایی ایمن» آمریکا رونمایی و تاکید کرد که فراهم بودن تست گسترده و کاهش شدید در تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا باید قبل از به کارگیری چنین برنامه‌ای انجام شود.

وی طی مقاله‌ای در روزنامه «نیویورک تایمز» نوشت که آمریکا باید نخست به شکست دولت ترامپ در پاسخ به همه گیری ویروس کرونا اذعان کند.

معاون رئیس جمهور سابق آمریکا گفت: «در حالی که ما آماده بازگشایی آمریکا می‌شویم باید به خاطر داشته باشیم که این بحران چه چیزی به ما آموخت: شکست دولت در برنامه‌ریزی، آماده‌سازی و برآورد صادقانه تهدیدی است که ملت آمریکا را به نتایج فاجعه‌آمیز کشاند.»

بایدن در این مقاله تاکید کرد: «ما نباید این اشتباهات را تکرار کنیم.»

بر اساس طرح بایدن برای بازگشایی آمریکا، درخواست‌ برای حفظ محدودیت‌های فاصله اجتماعی تا زمانی که کاهش چشمگیر در موارد ابتلا به کووید-19 مشاهده شود،‌ادامه خواهد یافت.

وی گفت که هرگونه تلاش برای بازگشایی کسب‌وکارها باید پس از آن صورت گیرد که تست‌های گسترده، ساده و سریع ابتلا به کرونا فراهم شود. بایدن همچنین گفت که هرگونه برنامه رهگیری باید با حفظ حریم شخصی افراد باشد.

بایدن در این مقاله نوشت که بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی باید به طور مناسبی آماده ظهور مجدد این ویروس در زمانی که فعالیت‌های اقتصادی از سر گرفته شد، باشند.بیمارستان‌ها نیازمند کارمندان و تجهیزات ضروری بوده و مقامات بهداشت عمومی نیز باید نظارت‌های درمانی مربوطه را انجام دهند.

وی بار دیگر درخواست خود از ترامپ را برای کاربرد وسیعتر قانون تولید دفاعی برای کمک و حمایت از بیمارستان‌هایی که به تجهیزات پزشکی نیاز دارند تکرار کرد.

نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات 2020 ریاست جمهوری آمریکا از کارشناسان در صنایع حصوصی نیز درخواست کرد تا با تشکیل جلسه به تولید ایده‌هایی بپردازند که چگونه می‌توان ایمن‌تر به فعالیت ادامه داد.

بایدن در این مقاله نوشت: «اشتباه نکنید، یک برنامه موثر برای شکست ویروس آن است که چگونه می‌توان اقتصاد کشورمان را به مسیر خود بازگردانیم. بنابراین ما باید این تفکر را متوقف کنیم که بهداشت و اقتصاد جدا از یکدیگر هستند. آنها از هم جدا نیستند.»

بر اساس آخرین آمار،‌ مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به بیش از 545 هزار نفر رسیده و قربانیان این ویروس در این کشور نیز به بیش از 21 هزار نفر رسیده‌اند.

شیوع ویروس کرونا سبب شده تا بسیاری از ایالت‌ها و شهرهای آمریکا مجبور شوند تا قوانین ماندن در خانه را اجرا کنند که باعث تعطیلی بسیاری از کسب‌وکارهای غیرضروری شده است. همین موضوع سبب افزایش نجومی موارد بیکاری در آمریکا شده است.

ترامپ روز جمعه در کنفرانس خبری گفت که وی خواستار بازگشایی اقتصاد این کشور در سریعترین وقت ممکن است. وی افزود که در حال تشکیل «شورای بازگشایی کشور» است تا به طراحی تلاش‌ها برای بازگشایی کشور بپردازند.

کارشناسان بهداشت و درمان آمریکا تاکید دارند که این کشورباید سریعتر تست و ردیابی ارتباط افراد مبتلا به کرونا را پیش از بازگشایی اقتصاد این کشور توسعه دهد.

این کارشناسان معتقدند که برداشته شدن تدریجی محدودیت‌های فاصله اجتماعی بسیار موثرتر از پایان سریع این اقدامات است.

بایدن بارها از نحوه واکنش دولت ترامپ به شیوع ویروس کرونا در آمریکا انتقاد کرده و ماه پیش گفت که رئیس جمهور باید صحبت کردن را متوقف کرده و به کارشناسانی نظیر «آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی اجازه دهد که این بحران را مدیریت کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر