کد خبر 430146

حمایت اتحادیه اقتصادی اوراسیا از اقدامات ایران در مبارزه با کرونا

وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیا با غیرمنطقی خواندن تحریم‌های آمریکا، از اقدامات ایران در مبارزه با کرونا حمایت کرد و گفت که آماده است نیازهای ایران در این خصوص را به اطلاع کشورهای عضو برساند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه روز پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ در تماسی تلفنی با «اندری اسلپنیکوف» وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیا گفتگو کرد. 

سفیر ایران در این تماس ضمن تاکید بر جدیت ایران در اجرای مفاد موافقتنامه بین ایران و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا، خواستار بهره برداری بیشتر از ظرفیت‌های موجود برای توسعه تجارت بین ایران و این اتحادیه شد.

جلالی همچنین از تشکیل گروه کاری به ریاست وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران رئیس ایرانی کمیسیون مشترک ایران و روسیه به منظور تداوم رایزنی‌ها با رئیس و وزرای کمیسیون اقتصادی اوراسیا استقبال و آن را قدمی اساسی برشمرد. 

اندری اسلپنیکوف نیز در این تماس ضمن حمایت از موضع جمهوری اسلامی ایران در غیرمنطقی خواندن تحریم‌های آمریکا  به خصوص در شرایط مبارزه جهانی با ویروس کرونا، اظهار داشت: این اتحادیه از اقدامات ایران در مبارزه با کرونا حمایت کرده و آماده است نیازهای ایران در این مسیر را  به اطلاع کشورهای عضو برساند. 

وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اوراسیا همچنین با اشاره به افزایش خوب حجم تبادلات بین ایران و اعضای این اتحادیه پس از اجرایی شدن موافقتنامه بین ایران و اتحادیه، این مهم را نوید دهنده توسعه هر چه بیشتر روابط ایران با همسایگان و کل منطقه، برشمرد.

وی همچنین بر حمایت همه جانبه اتحادیه اقتصادی اوراسیا از همکاری‌های اتاق‌های بازرگانی ایران و کشورهای عضو اتحادیه تاکید کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر