کد خبر 419567

تاثیر اقتصادی ویروس کرونا در ۳تا ۴هفته آینده واضح‌تر می‌شود

وزیر خزانه‌داری آمریکا، استیون منوچین، می‌گوید ظرف ۳تا ۴هفته آینده مقامات آمریکا درک بهتری از میزان آسیبی که شیوع ویروس کرونا به اقتصاد می‌رساند خواهند داشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، وزیر خزانه‌داری آمریکا، استیون منوچین، می‌گوید ظرف ۳ تا ۴ هفته آینده مقامات آمریکا درک بهتری از میزان آسیبی که شیوع ویروس کرونا به اقتصاد می‌رساند خواهند داشت.

منوچین گفت: پیش‌بینی قوی در مورد تأثیر اقتصادی ویروس کرونا در شرایط فعلی مشکل است. من فکر کنم ۳ تا ۴ هفته دیگر باید صبر کنیم تا چگونگی تحولات شیوع ویروس را ببینیم و تا آن زمان داده‌های آماری خوبی داشته باشیم.

او ادامه داد: هرچند سرعت شیوع این بیماری بسیار بالا است اما میزان کشندگی آن نسبتاً پایین می‌باشد. این چیزی است که ما با دقت در حال بررسی آن هستیم و هنوز خیلی زود است که بگوییم این مساله نگران‌کننده است یا نیست.

او همچنین گفت معتقد است دولت چین در زمان ارسال نمایندگان برای امضای توافق فاز اول تجاری با آمریکا از خطر ویروس کرونا آگاه بوده است. آنها نسبت به موارد قبلی بسیار سریع‌تر اقدام کردند.

تحقیقات دانشمندان چینی نشان داده است که ۸۱ درصد از کسانی که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند تنها علائمی مانند سرماخوردگی ملایم از خود نشان داده‌اند. نرخ کشندگی این ویروس ۲.۳ درصد اعلام شده که افراد سالمند و افراد دارای مشکلات سلامتی قبلی در بیشترین ریسک قرار دارند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر