{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 413348

سخنگوی وزارت خارجه گفت: ایران آمادگی دارد تا صرفنظر از اختلافات خود با برخی کشورهای منطقه برای وحدت جهان اسلام به منظور مقابله با توطئه بزرگ پشت سر معامله قرن، در هر سطحی همکاری کند.

 

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در توئیت‌هایی به زبان فارسی و عربی در پی رونمایی از طرح موسوم به «معامله قرن» از سوی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا نوشت: «با توجه به فوریت و اهمیت مسئله فلسطین و توطئه عظیمی که پشت سر به اصطلاح معامله قرن نهفته است، ایران آمادگی دارد تا صرفنظر از اختلافات خود با برخی کشورهای منطقه برای وحدت جهان اسلام به منظور مقابله با توطئه بزرگی که کیان امت اسلامی را به خطر افکنده است، در هر سطحی همکاری کند.»

گفتنی است، شب گذشته (سه‌شنبه) هشتم بهمن ماه «دونالد ترامپ» در مراسمی با حضور «بنیامین نتانیاهو» از طرح به اصطلاح «چشم‌انداز صلح» موسوم به «معامله قرن» رونمایی کرد. رئیس جمهور آمریکا این طرح ۱۸۱ صفحه‌ای را «گامی به سمت صلح» برای رژیم صهیونیستی توصیف کرد و مدعی شد که این طرح به مقابله با «افراط‌گرایی» کمک می‌کند. 

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین گفت که «اورشلیم (قدس) پایتخت تقسیم‌ناپذیر اسرائیل باقی می‌ماند.»

محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران نیز شب گذشته به این طرح واکنش نشان داد و در توئیتر نوشت: «طرح موسوم به «چشم‌انداز صلح»، به زبان ساده، پروژه رویایی یک بساز و بفروش ورشکسته است. ولی این طرح، کابوسی برای منطقه و جهان است و امید آن که بیدارباشی برای همه مسلمانانی باشد که بر سر گوری گریه می‌کنند که در آن مرده‌ای نیست.»

سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین دیشب در موضع گیری این طرح را خیانت قرن به مردم فلسطین خواند و خواستار مقابله دولت‌ها و ملت های آزاده منطقه و جهان با این طرح ننگین شد. 

وی همچنین گفته بود: جمهوری اسلامی ایران با توجه به فوریت و اهمیت مسئله فلسطین و توطئه عظیمی که پشت سر به اصطلاح معامله قرن ضد امت اسلامی نهفته است، آمادگی دارد تا صرفنظر از اختلافات خود با برخی کشورهای منطقه که بسیاری از این اختلافات بر ساخته غاصبان قدس شریف و معامله گران حیثیت، آبرو و ناموس مسلمانان است، برای وحدت جهان اسلام و به منظور مقابله با توطئه بزرگی که کیان امت اسلامی را به خطر افکنده است در هر سطحی همکاری کند.

لازم به ذکر است، وزارت خارجه عربستان سعودی در بیانیه‌ای  از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا بابت آنچه تلاش‌های او «برای ایجاد صلح بین فلسطین و اسرائیل» خوانده حمایت کرده است. از سوی دیگر سفرای سه کشور عمان، امارات عربی متحده و بحرین نیز شب گذشته در مراسم رونمایی از این طرح حضور داشتند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری