دیدار دبیرکل سازمان اکو با امیرعبداللهیان

خسرو ناظری دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی اکو با حسین امیر عبداللهیان دیدار و گزارشی از آخرین تحولات و نیز آماده سازی‌های صورت گرفته برای برگزاری بیست و ششمین نشست وزرای امور خارجه این سازمان به وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ارائه کرده است.

دیدار دبیرکل سازمان اکو با امیرعبداللهیان

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، امیر عبداللهیان نیز ضمن تاکید مجدد بر حمایت بدون قید و شرط جمهوری اسلامی ایران از همکاری های اقتصادی در چارچوب اکو، این سازمان را یکی از اولویت های اصلی کشور در همکاری های اقتصادی با کشورهای منطقه دانست. 

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین به پیشنهادات رییس جمهوری اسلامی ایران در نشست سران اکو  در عشق آباد اشاره کرد و خواستار تسریع در اجرای آنها شد.

امیرعبداللهیان اظهار امیدواری کرد شخصا در نشست وزرای امور خارجه که قرار است در نیمه اول آذر ماه در تاشکند برگزار شود شرکت نماید. 

سازمان اکو شامل ۱۰ کشور جمهوری اسلامی ایران، پاکستان، ترکیه، افغانستان، تاجیکستان، ازبکستان، قرقیزستان، قزاقستان، جمهوری اذربایجان و ترکمنستان می باشد. 

قرار است مراسم بزرگداشت سی امین سالگرد گسترش اکو از سه کشور به ۱۰ کشور در آذرماه سال‌جاری در محل مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امورخارجه برگزار گردد.

منبع: ایرنا
ارسال نظر