کد خبر 553544

ادعای طالبان؛

زنان افغانستان از حق تحصیل و مالکیت برخوردار هستند

معاون سیاسی طالبان اظهارداشت که ما همچنان به حل مسائل از طریق گفت‌وگو متعهد هستیم و هدف اصلی نیز استقلال و آزادی افغانستان است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم؛  «ملا عبدالغنی برادر» معاون سیاسی طالبان با اشاره به مذاکرات اخیر در دوحه اعلام کرد که طالبان در عمل ثابت کرده است که به حل مسائل از مسیر گفت‌وگو متعهد است و ایجاد دفتر سیاسی، مذاکره با آمریکا و مذاکرات بین‌الافغانی دلیلی بر این مدعا است.

وی در بیانیه‌ای با تاکید بر این که هدف اصلی طالبان استقلال و آزادی افغانستان نیز گفت که طالبان خواستار انحصار قدرت نیست و همه اقشار جامعه و شهروندان کشور در برابر قانون یکی هستند.

ملابرادر ادامه داد که پایبندی به اصول بین المللی، حقوق بشر، حقوق اقلیت‌ها، حقوق زنان و آزادی بیان در پرتو اصول اسلامی از اولویت های طالبان است.

معاون سیاسی طالبان درباره حقوق زنان نیز گفت که زنان از حق تحصیل، کار، حق مالکیت و تجارت برخوردار هستند و طالبان حقوق همه آنها را بر اساس مسائل اسلامی و منافع ملی تضمین می‌کند.

وی از جامعه بین المللی خواست تا با توجه به واقعیت‌ها برای حل مشکلات مردم افغانستان تلاش کند و افزود که صلح و آرامش در این کشور برای سران کابل مهم نیست. آنها در مذاکرات بین الافغانی نیز تعلل می‌کنند.

ملابرادر گفت که در ایام عید قربان، با متوقف کردن عملیات‌ها و حتی آزاد شدن 300 زندانی دولتی، حسن نیت خود را در مذاکرات و پیشبرد روند صلح نشان دادیم اما کابل به جای همراهی با این اقدام، اعلام جنگ کرد و در صدد کشاندن روند صلح به بن بست بود.

معاون سیاسی طالبان تاکید کرد: «جامعه بین المللی در مقابل جنایتهای دولت کابل سکوت اختیار کرده است و ما می‌خواهیم که هرچه زودتر مسئولیت خود را در این زمینه انجام دهد».

وی درباره توافقنامه قطر نیز اظهارداشت که «مفاد توافقنامه قطر هنوز به طور کامل اجرا نشده، از جمله اینکه خروج نیروهای خارجی در زمان مقرر صورت نگرفته، زندانیان هنوز آزاده نشده و نام اعضای طالبان هنوز از فهرست سیاه خارج نشده است و لازم است این موضوعات هرچه زودتر حل شود».

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    عروسکهای خیمه شب بازی جدید با ژست های جدید و مطبوع!