کد خبر 551411

ادامه اتهام‌ پراکنی‌ های بی‌سند انگلیس علیه ایران

نماینده انگلیس و آمریکا در شورای امنیت با تکرار ادعای صهیونیست‌ها و اتهام‌زنی به کشورمان، ایران را مسئول حمله به کشتی صهیونیستی عنوان کردند.

به گزارش الجزیره، شورای امنیت سازمان ملل امروز (جمعه) نشستی با محوریت بحث درباره مسائل مربوط به کشتی صهیونیستی که در دریای عمان مورد حمله قرار گرفت، برگزار کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، نماینده انگلیس در این نشست شورای امنیت در ادامه اتهام‌زنی‌ها به ایران مدعی شد: «ایران مسئول حمله به نفتکش مرسر استریت است. فعالیت‌ها و اقدامات ایران تهدیدی برای صلح و امنیت بین‌المللی است.»

پنتاگون: ایران متهم حمله به نفتکش مرسر استریت است

همچنین در بیانیه‌ای جداگانه وزارت دفاع آمریکا، ایران را مستقیماً به حمله به نفتکش مرسر استریت متهم کرد.

فرماندهی مرکزی نیرو‌های تروریستی مسلح آمریکا در منطقه (سنتکام) مدعی شد که نتیجه‌گیری کارشناسان تأیید می‌کند پهپاد مورد استفاده در حمله به نفتکش مرسر استریت در خلیج عمان، ساخت ایران بوده است.

ایران: رژیم اشغالگر نمی‌تواند با تقسیم اتهامات به دیگران جنایات خود را پاک کند

 معاون نماینده ایران در شورای امنیت ضمن رد این ادعا‌ها، رژیم صهیونیستی را برای تجاوز به جنوب لبنان محکم کرد و گفت: «رژیم صهیونیستی با بمباران جنوب لبنان مرتکب نقض فاحش حقوق بین‌الملل شده است. این رژیم اشغالگر نمی‌تواند با تقسیم اتهامات دیگر به دیگران جنایات خود را پاک کند.»

جمعه گذشته نفتکش رژیم صهیونیستی با نام «مرسر استریت» در دریای عمان مورد حمله قرار گرفت. پس از آن اتهامات بی‌اساسی بدون ارائه شواهد درباره کشورمان مطرح شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر