کد خبر 534908

اهداف سفر رییس جمهور آمریکا به اروپا؛

بایدن: روسیه و چین را از وحدت آمریکا و اروپا مطلع می کنم

رییس جمهور آمریکا امروز درباره اهداف سفرش به اروپا گفت: می خواهم با ارسال پیامی روسیه و چین را از وحدت آمریکا و اروپا مطلع کنم.

به گزارش  اسپوتنیک، جو بایدن رییس جمهور آمریکا امروز چهارشنبه در سخنانی اعلام کرد: می خواهم با ارسال پیامی، روسیه و چین را از وحدت آمریکا و اروپا مطلع کنم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر؛ رییس جمهور آمریکا این سخنان را در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره اهداف سفر اروپایی خود اعلام کرد.

نخستین سفر «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا امروز با عزیمت وی به سمت انگلیس آغاز شد.

جو بایدن قرار است در نخستین سفر خارجی خود به مدت حدود یک هفته از کشورهایی همچون، انگلیس، بلژیک و سوئیس دیدار کند وی طی این سفر در سه نشست مهم گروه ۷، ناتو و اتحادیه اروپا شرکت خواهد کرد.

بایدن در حالی نخستین سفر خارجی خود را به انگلیس انجام می دهد که ملاقات با ملکه انگلیس در لندن و دیدار با ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه در ژنو، مهم ترین بخش های این سفر می باشد.

ملکه انگلیس پیش از این با ۱۲ رییس جمهور آمریکا ملاقات کرده و بایدن هم سیزدهمین رییس جمهور آمریکا محسوب می شود که با وی دیدار می کند.

بر همین اساس بایدن در تاریخ ۲۳ خرداد «سیزدهمین» رییس جمهوری آمریکا خواهد بود که با الیزابت دوم ملکه انگلیس ملاقات خواهد کرد.

بایدن در ادامه سفر خود، پس از انگلیس عازم بروکسل پایتخت بلژیک خواهد شد و در تاریخ ۱۴ ژوئن برابر با ۲۴ خرداد ماه در نشست ناتو در بروکسل شرکت می کند.

بنابر این گزارش، در جریان این نشست قرار است بایدن با رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه دیدار کند.

در تاریخ ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد) بایدن در نشست آمریکا با اتحادیه اروپا شرکت می کند.

جو بایدن سفر خود را در سوئیس و دیدار با ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه در تاریخ ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد) به پایان خواهد برد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر