کد خبر 523828

ادعای تازه یک روزنامه نگار آمریکایی؛

شمخانی و رییس سیا در بغداد دیدار کردند

یک روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی مدعی دیدار علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با ویلیام برنز رئیس سیا در بغداد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، باربارا اسلاوین روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی و عضو ارشد شورای آتلانتیک در صفحه توئیتر خود مدعی دیدار علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با ویلیام برنز رییس سیا در بغداد شد.

باربارا اسلاوین روزنامه نگار مشهور آمریکایی و عضو ارشد شورای آتلانتیک در حساب توییتری خود نوشت: نشستی در بغداد انجام شد؛ اما ( در آن نشست) ویلیام برنز (رییس سازمان سیا) و شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران حضور داشتند. همچنین یک شخصیت غیر معروف سعودی هم آنجا بود. تصور کنید مذاکره گسترده تر از توافق هسته ای ایران بوده است.

پیشتر نیز «مایکل روبین» کارشناس خاورمیانه در مطلبی به نقل از منابع آگاه عراقی مدعی شده بود: «ویلیام برنز، رییس سیا، در سفری به عراق با مقام‌های ایرانی دیدار کرده است.»

به گفته او، این دیدار مخفیانه در منزل وزیر خارجه عراق بوده و در سفارت آمریکا یا ساختمان‌های دولتی عراق برگزار نشده است.

روزنامه نگار آمریکایی

هفته گذشته نیز خبرگزاری فرانسه و دیگر منابع خبری‌ مدعی شده بود نمایندگانی از شورای عالی امنیت ملی به ریاست علی شمخانی برای مذاکره با نمایندگان عربستان سعودی در بغداد بوده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر