کد خبر 523780

به ریاست معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا؛

نشست کمیسیون مشترک برجام آغاز شد

دور جدید مذاکرات کمیسیون مشترک برجام دقایقی پیش به ریاست معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در وین آغاز شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، دور تازه رایزنی‌های ایران و گروه ۱+۴ امروز با از سرگیری نشست کمیسیون مشترک در محل گرندهتل وین آغاز شد.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ریاست هیات ایرانی را در این نشست بر عهده دارد و نمایندگانی از سایر دستگاه‌های ذیربط از جمله وزارت نفت، بانک مرکزی و سازمان انرژی اتمی نیز در ترکیب هیئت ایرانی قرار دارند.

«انریکه مورا» معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا اداره این نشست را برعهده دارد و علاوه بر ایران، نمایندگان روسیه، چین، فرانسه، انگلستان، آلمان و اتحادیه اروپا نیز در این جلسه حضور دارند.

قرار است در این نشست، بحث‌ها در خصوص رفع قابل راستی‌آزمایی تحریم‌ها علیه ایران و دورنمای بازگشت آمریکا به برجام ادامه یابد.

گفتنی است، پیش از این نشست، به روال معمول، نشست‌های دوجانبه و چندجانبه متعددی بین هیأت‌ها برگزار شده است و این رایزنی‌ها و نشست‌ها ادامه خواهد یافت.

در همین چارچوب، امروز دو دیدار میان «عراقچی» و «انریکه مورا» برگزار شد. همچنین پیش از ظهر امروز در جلسه سه‌جانبه مهمی میان رؤسای هیأت‌های ایران، روسیه و چین، طرف‌ها بر هماهنگی کامل میان سه کشور و لزوم رفع یکجای تحریم‌ها علیه ایران تأکید کردند.

وی همچنین نشست مشترکی با نمایندگان سه کشور اروپایی عضو برجام برگزار کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر