کد خبر 521200

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین؛

پیشرفت‌ها در نشست کمیسیون مشترک برجام رضایت‌بخش بود

اولیانوف با اعلام پایان گفتگوهای جاری هم اکنون اعلام کرد: پیشرفت‌ها در نشست کمیسیون مشترک برجام رضایت‌بخش بود.

به گزارش اسپوتنیک، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین امروز شنبه در پیامی توییتری اعلام کرد: نشست کمیسیون مشترک برجام در وین تمام شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر؛ نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در این خصوص نوشت: شرکت‌کنندگان از پیشرفت های صورت گرفته تاکنون ابراز رضایت کردند و عزم خود را برای ادامه مذاکرات با هدف تکمیل موفقیت آمیز این روند در اسرع زمان ممکن ابراز داشتند.

«میخائیل اولیانوف» در توییت دیگری اضافه کرد: کمیسیون مشترک به گروه‌های کاری در سطح تخصصی در زمینه رفع تحریم های ایالات متحده و موضوعات هسته ای دستور داد که فعالیت خود را بعد از ظهر امروز شنبه (به وقت محلی)، یکشنبه و هفته آینده ادامه دهند تا زمان را هدر نداده و در مذاکرات برجام پیشرفت بیشتری داشته باشند.

این در حالیست که اولیانوف دیروز جمعه نیز از احتمال نشست امروز شنبه اعضای برجام در سطح رؤسای هیئت‌های شرکت کننده خبر داده بود.

پیشتر در نشست روز پنجشنبه، مقرر شد که گفتگوهای فنی در نشست‌های کارشناسی در دو حوزه رفع تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای، ادامه یابد و نتایج آن‌ها به کمیسیون مشترک اعلام شود.

روز گذشته، اولیانوف و رئیس تیم مذاکره کننده چین با حضور در محل اقامت «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت خارجه و رئیس هیات مذاکره کننده ایران، در نشستی سه‌جانبه به بحث و رایزنی پرداختند.

همچنین هیات‌های سه کشور اروپایی عضو برجام هم با عراقچی دیدار و گفتگو کردند. دیدار جداگانه ای هم با «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا انجام شد.

nBqZFUevfoc3

بیشتر بخوانید
ارسال نظر