کد خبر 516521
ظریف با امامعلی رحمان دیدار کرد؛

همکاری‌ ایران و تاجیکستان در مبارزه با تروریسم

در دیدار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با رییس جمهور تاجیکستان روند همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف و همکاری‌های مشترک در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در کنفرانس  «قلب آسیا - روند استانبول» در دوشنبه حضور دارد، امروز (دوشنبه) با امامعلی رحمان رییس جمهور تاجیکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار موضوعات دوجانبه و همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف از جمله مسائل اقتصادی، تجارت، انرژی، صنعت، حمل و نقل، علوم و فرهنگ مورد گفت‌وگو قرار گرفت و بر اهمیت نقش کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور تاکید شد.

 همکاری‌های مشترک در مبارزه با تروریسم و  افراط‌گرایی، قاچاق مواد مخدر و دیگر جنایت‌های سازمان یافته فرامرزی از دیگر موضوعات مطرح شده در این دیدار بود.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین به همراه سایر وزرای امور خارجه شرکت کننده در کنفرانس قلب آسیا، در ضیافت رسمی رییس جمهور تاجیکستان حضور یافت.

ظریف که شامگاه یکشنبه برای شرکت در نهمین نشست قلب آسیا- روند استانبول وارد دوشنبه شد، امروز با دبیر اجرایی سیکا و وزرای خارجه افغانستان و هند دیدار و گفت‌وگو کرد.

۱۵ کشور عضو قلب آسیا شامل جمهوری اسلامی ایران، افغانستان، تاجیکستان، پاکستان، چین، روسیه، هند، قزاقستان، قرقیزستان، ترکمنستان، ازبکستان، ترکیه، آذربایجان، عربستان سعودی و امارات متحده عربی هستند. آمریکا، استرالیا، کانادا، دانمارک، مصر، فرانسه، فنلاند، آلمان، عراق، ایتالیا، ژاپن، نروژ، لهستان، اسپانیا، سوئد و انگلیس هم کشورهای حامی قلب آسیا به شمار می‌روند.

کنفرانس قلب آسیا از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ در استانبول، کابل، آلماتی، پکن، اسلام آباد، امریتسار، باکو و استانبول برگزار شده است.

ارسال نظر