کد خبر 516115

پس از امضای سند برنامه همکاری جامع ایران و چین؛

ظریف: از گسترش همکاری‌های ایران و چین خرسند هستم

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در توییتی نوشت تبادل نظر بسیار خوب وی با همتای چینی‌اش در زمینه گسترش همکاری‌های دوجانبه، منطقه‌ای و جهانی در چارچوب مشارکت استراتژیک جامع، با امضای نقشه راه استراتژیک ۲۵ ساله و تاریخی به اوج رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در توییتی به همتای چینی خود خوش‌آمد گفت و سپس به امضای سند برنامه همکاری جامع میان دو کشور اشاره کرد.

ظریف در این خصوص نوشت: از خوش‌آمدگویی به دوست و همتای چینی خود، وزیر خارجه «وانگ یی» به تهران خرسندم.

وی در ادامه با اشاره به امضای سند برنامه همکاری جامع ایران و چین، افزود تبادل‌نظر بسیار خوب وی با همتای چینی‌اش در زمینه گسترش همکاری‌های دوجانبه، منطقه‌ای و جهانی در چارچوب مشارکت استراتژیک جامع دو کشور، با امضای نقشه راه استراتژیک ۲۵ ساله و تاریخی به اوج خود رسید.

 سند برنامه همکاری جامع جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین موسوم به برنامه ۲۵ ساله بعدازظهر امروز (شنبه) در تهران به امضای محمدجواد ظریف و «وانگ یی» وزرای خارجه دو کشور رسید.

در سال ١٣٩۴ جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین بیانیه مشترک جامع راهبردی دو کشور را صادر کرده و دو طرف برای انعقاد یک برنامه همکاری جامع توافق کردند. بعد از رایزنی‌ها و مذاکرات روز ٧ فروردین ١۴٠٠ محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و وانگ یی، عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین «برنامه همکاری جامع فیمابین  جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین» را در تهران امضا کردند.

این سند ظرفیت‌ها و چشم انداز همکاری دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین در زمینه‌های مختلف از جمله اقتصادی، فرهنگی و غیره را مورد بحث قرار داده است.

18

بیشتر بخوانید
ارسال نظر