کد خبر 516073

بعد از رایزنی‌ها وزرای خارجه دو کشور انجام شد؛

بیانیه امضای سند برنامه همکاری جامع بین ایران و چین

بعد از رایزنی‌ها وزرای خارجه ایران و چین برنامه همکاری جامع فیمابین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین را در تهران امضا کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، در سال ١٣٩5 جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین بیانیه مشترک جامع راهبردی دو کشور را صادر کرده و دو طرف برای انعقاد یک برنامه همکاری جامع توافق کردند.

بعد از رایزنی ها و مذاکرات روز ٧ فروردین 1400 محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و وانگ ای عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین " برنامه همکاری جامع فیمابین  جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین " را در تهران امضا کردند.

این سند ظرفیت ها و چشم انداز همکاری دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین در زمینه های مختلف ازجمله اقتصادی ، فرهنگی و غیره را مورد بحث قرار داده است.

معتقدیم این سند بیش از پیش توسعه مداوم و مشارکت جامع راهبردی ایران و چین را ترویج خواهد کردو برای دو ملت سعادت خواهد آفرید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • فرزاد
  ۰ ۰

  در این چهل و دو سال چه کاری شما بسود مردم بسرنجام رساندید جز خسارت و بدبختی این بالاش.

 • جعفر صابری
  ۰ ۰

  آقایان در کتب تاریخ مرتب حکومت قاجار را برای امضا قراداد ترکمنچای لعنت می کردند دم خروس از توی جیبشان در آمد. کشوری که سردمدارانش دین و ایمان ندارند چه اعتمادی بهش می شود کرد؟

 • علی
  ۰ ۰

  ایران را فروختید. تمام. بدبخت به کسانی که برای انقلاب اعدام شدند. و بدبخت آن وزیر بدشانس که برای قرارداد انرژی هسته‌ای اعدام کردید. پس خون آن بدبخت چی شد. آیا ظریف و امثال ظریف حق نفس کشیدن دارند. آه از دست شما و آه از این ملت بدبخت