کد خبر 496358

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان شد

به دنبال افزایش ارزش تسلا در روز پنجشنبه، ایلان ماسک، بنیان‌گذار شرکت خودروسازی تسلا، از جف بزوس پیشی گرفت و به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شد.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ به گزارش بلومبرگ، ایلان ماسک، کارآفرین و صاحب تسلا و اسپیس ایکس، اکنون ثروتمندترین فرد کره زمین است.

به دنبال صعود 4.8درصدی ارزش سهام خودروسازی الکتریکی تسلا در روز پنجشنبه، ایلان ماسک از جف بزوس، بنیان‌گذار شرکت آمازون پیشی گرفت و در فهرست میلیاردرهای بلومبرگ جایگاه نخست را از آن خود کرد.

دارایی خالص این مهندس متولد آفریقای جنوبی در ساعت 10:15 به وقت نیویورک، به 188.5میلیارد دلار رسید که 1.5میلیارد دلار بیشتر از ثروت جف بزوس، فردی که از اکتبر 2017 رتبه نخست را به خود اختصاص داده بود، است.

در طول سال گذشته، ثروت خالص ماسک بیش از 150میلیارد دلار افزایش یافته که احتمالا رکورد سریع‌ترین رشد ثروت در طول تاریخ را نیز زده است.

دلیل اصلی رشد چشمگیر ثروت وی، افزایش بی‌سابقه ارزش سهام تسلا بود که در سال گذشته به علت سودهای مداوم، جای گرفتن در شاخص اس اند پی500 و خوش‌بینی برای آن از سوی وال استریت و همچنین سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی، 743درصد رشد کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مرتضی
  ۴ ۰

  کاشکه یه خورده ازاون ثروتش مال من بود

 • هانا فورینس
  ۶ ۱

  ایول مبارکش 😍👏

 • ناشناس
  ۷ ۱

  الان که پولدار شده همه ی دخترا به خاطر پولش میرن سمتش

 • ناشناس
  ۶ ۰

  چرا ی کمکی از پولاشون ب فقیرا نمیکنن ی میلیون دلار که براشون خرده پوله برای ماها ی دلار خیلی پوله

 • ناشناس
  ۱ ۰

  آفرین
  دمش گرم
  هرکسی با این باورها و نوع نگرش میتونه
  دمش گرم
  مبارکش باشه
  حالشو ببره