کد خبر 482901

رویترز اعلام کرد:

اتمام بازشماری آرای ایالت جورجیا تا چند ساعت دیگر

مسئولان انتخابات ایالت جورجیا می‌گویند که بازشماری آرای انتخابات ریاست‌جمهوری در این ایالت، تا پایان روز چهارشنبه (به وقت محلی) تمام می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، بحران انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا همچنان ادامه دارد و در این میان ایالت جورجیا از زمان احتمالی اتمام بازشماری آرای در این ایالت خبر دادند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، یک مسئول ارشد انتخاباتی جورجیا گفت که بازشماری آرای انتخابات ریاست‌جمهوری تا پایان روز چهارشنبه (به وقت محلی) تکمیل می‌شود.

«براد رافنسپرگر»  وزیر امور داخلی در جورجیا نیز در مصاحبه با شبکه «سی‌ان‌ان» گفت که گمان نمی‌کند بازشماری آراء هم نتیجه فعلی در این ایالت، یعنی پیروزی بایدن را تغییر دهد.

پیشتر رافنسپرگر گفته بود رهبران حزب جمهوری‌خواه از جمله «لیندسی گراهام» برای حذف آرای قانونی در انتخابات، به او فشار آوردند تا «دونالد ترامپ» برنده انتخابات در این ایالت اعلام شود و بتواند ۱۶ رای الکترال آن را به دست آورد.

علی‌رغم ارزیابی رسانه‌های آمریکایی مبنی بر پیروزی بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری، به دلیل مخالفت ترامپ با پذیرش شکست و تأکید وی به شکایت به مراجع حقوقی به‌خاطر «تقلب گسترده در انتخابات»، اداره خدمات عمومی این کشور هنوز پیروزی بایدن را به رسمیت نشناخته است.

در حال حاضر به دستور رافنسپرگر در ایالت جورجیا آرا به صورت دستی در حال بازشماری است. انتظار می‌رود این فرایند تا ۲۰ نوامبر (۳۰ آبان) آخرین مهلت تایید نتایج انتخابات، به پایان برسد.

در خبر جدید دیگری از جورجیا، یک رسانه آمریکایی گزارش داده مقام‌های این ایالت پس از بازشماری آرای آن متوجه شده‌اند بیش از ۲۶۰۰ رأی در شهرستان «فلوید» در این ایالت شمرده نشده است.

پایگاه خبری AJC گزارش داده به حساب آوردن این آرا می‌توانست اندکی اختلاف «دونالد ترامپ» با «رقیبش جو بایدن» در این ایالت را کاهش دهد. طبق برآورد سی‌ان‌ان جو بایدن با اختلاف حدود ۱۴۰۰۰ رأی در این ایالت، ترامپ را شکست داد.

پایگاه AJC گزارش داده به حساب آوردن این ۲۶۰۰ رأی می‌توانست ۸۰۰ برگه رأی از اختلاف ترامپ را با بایدن کم کند. ۱۶۴۳ رأی متعلق به ترامپ و ۸۶۵ رأی متعلق به جو بایدن بوده است.

در همین حین، کمیسیون انتخابات ایالت ویسکانسین گفته ترامپ برای باز‌شماری بخشی از آرای این ایالت، سه میلیون دلار هزینه کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر