کد خبر 479171

تظاهرات و بازداشت ده‌ها نفر در آمریکا پس از انتخابات +عکس

همزمان با ادامه تنش‌های سیاسی درباره شمارش آرا در انتخابات آمریکا، معترضان در شهرهای نیویورک، شیکاگو، پورتلند و فیلادلفیا تظاهرات کردند و پلیس ضمن برخورد، دهها نفر را تاکنون بازداشت کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در حالی که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و جو بایدن نامزد دموکرات، هر کدام مدعی پیروزی در انتخابات شده و یکدیگر را به تقلب متهم می‌کنند، شماری از مردم آمریکا بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) در چند شهر از جمله پورتلند، فیلادلفیا، شیکاگو و نیویورک به خیابان‌ها آمدند.

بنا بر گزارش شبکه راشا تودی، در محله منهتن نیویورک، صدها نفر با برپایی تجمعی، در اعتراض به نادیده گرفتن آرای رأی‌دهندگان این کشور تظاهرات کردند. معترضان با سر دادن شعارهایی خواستار توجه به «تک تک آرا» شدند و بر لزوم شمارش همه آرا تاکید کردند.

معترضان در نیویورک که حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر بودند، در جریان این تظاهرات با حضور سنگین صدها نیروهای پلیس مواجه شدند که کار به درگیری و بازداشت تعدادی از معترضان انجامید.

منهتن نیویورک تنها جایی نبود که شاهد تظاهرات اعتراضی بعد از برگزاری انتخابات اخیر در آمریکا است. شماری از مردم آمریکا چهارشنبه شب (بامداد پنجشنبه به وقت تهران) در شهرهای پورتلند، فیلادلفیا و شیکاگو هم به خیابان‌ها آمدند.

معترضان در این شهرها هم که در بین آنها اعضای جنبش «جان سیاهان اهمیت دارد» هم حضور داشتند، بر لزوم حمایت از تمامی آرا و شمارش آنها تاکید کردند.

در تظاهرات شهر پوتلند که پیش از این در مخالفت با هر دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری تظاهرات کرده بودند، تعدادی از معترضان با آتش زدن پرچم این کشور اعتراضشان را نشان دادند.

  آتش زدن پرچم آمریکا در پورتلند

تقریبا همزمان با این اعتراضات، در حداقل دو شهر فونیکس در ایالت آریزونا و همچنین دیترویت ایالت میشیگان حامیان دونالد ترامپ در رد شمارش آرا تجمعاتاعتراض ترتیب دادند.

OtLCTwp1AM7u

gRJsV7xlx79l

2HJPQ8itPoD3

V4p0VhUO2IEf

6hhy0zv7Rw8w

bweEdi3rnXsL

بیشتر بخوانید
ارسال نظر