کد خبر 474744

براساس اعلام خزانه‌داری آمریکا؛

رکورد کسری بودجه آمریکا به ۳.۱ تریلیون دلار رسید

کسری بودجه آمریکا در سال مالی ۲۰۲۰ به بالاترین رقم یعنی ۳.۱۳۲ تریلیون دلار رسید که بیش از سه برابر کسری بودجه این کشور در ۲۰۱۹ است.

به گزارش رویترز، خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد کسری بودجه این کشور در سال مالی 2020 به بالاترین رقم 3.132 تریلیون دلار رسیده که بیش از سه برابر کسری بودجه 2019 است. دلیل این کسری بودجه هزینه‌های اعمال شده جهت مهار همه‌گیری ویروس کرونا بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، این کسری بودجه بیشتر از دوبرابر رکورد قبلی 1.416 تریلیون دلاری است که در سال مالی 2019 ثبت شده بود، یعنی زمانی که آمریکا با بحران مالی دست و پنجه نرم می‌کرد.

 دولت آمریکا در آغاز سال مالی 2020 که تا پایان سپتامبر ادامه داشت و قبل از آغاز تعطیلی‌های ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا پیش بینی کرده بود کسری بودجه آن تا یک تریلیون دلار افزایش یابد. محدودیت‌های اعمال شده جهت مهار گسترش ویروس کرونا سفرها، خرده فروشی و بخش‌های وسیعی از کسب و کارهای کوچک را تعطیل کرد.

 برنامه‌های کمک به حل بحران کرونا باعث شد هزینه‌های دولت آمریکا در سال مالی 2020 تا 6.55 تریلیون دلار افزایش یابد. این رقم در 2019 برابر با 2.105 تریلیون دلار بود. این برنامه‌های حمایتی عبارت بودند از افزایش هزینه‌های بهداشتی، محرک‌های مالی و پرداخت بیمه‌های بیکاری به همراه برنامه‌های پشتیبانی از کسب و کارها و شرکت‌های کوچک.

ارقام کسری بودجه آمریکا در 2020 در شرایطی اعلام شد که دولت ترامپ و کنگره این کشور نتوانستند بر سر دور جدید محرک‌های مالی جهت مقابله با ویروس کرونا به توافق برسند. یک بیانیه مشترک از طرف خزانه‌داری آمریکا و دفتر مدیریت  بودجه کاخ سفید حاکی از بازگشت فعالیت‌های اقتصادی پس از بازگشایی کسب و کارها در تابستان است.

 اطلاعات خزانه‌داری آمریکا نشان می‌دهد کسری بودجه آمریکا در ماه سپتامبر، آخرین ماه سال 2020، برابر با 125 میلیارد دلار بوده است. آمریکا در سپتامبر 2019، 83 میلیارد دلار مازاد بودجه داشت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر