اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت سیگار در کدام کشورها بیشتر است؟/ ارزانی عجیب سیگار در نیجریه

نوشته شده توسط تحریریه اقتصادآنلاین در ۱۳۹۹/۷/۲۱ ساعت ۱۴:۱۸

بر اساس آخرین بررسی انجام شده، گران‌ترین قیمت سیگار در حال حاضر در استرالیا دیده می‌شود و هر فرد سیگاری در این کشور، برای خرید یک پاکت مارلبرو باید ۲۵دلار بپردازد.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ استرالیا گران‌ترین کشور جهان برای افراد سیگاری محسوب می‌شود و باید گفت که تنها یک پاکت سیگار، 25دلار برای این افراد هزینه دارد.

همسایه استرالیا، نیوزلند نیز وضعیتی مشابه دارد و یک پاکت 20عددی سیگار مارلبرو بیش از 21دلار قیمت دارد. به گفته Numbeo، سومین کشور گران‌قیمت در این رتبه‌بندی ایرلند بود که یک بسته از همین سیگار 16دلار آب می‌خورد.

در حالی که جایگاه سه کشور گران قیمت در این زمینه از سال 2019 ثابت مانده، بریتانیا از نروژ پیشی گرفته و به رتبه 4 رسیده است. فرانسه، کشوری که به عنوان مخالف سیگار کشیدن شناخته نمی‌شود، نیز قیمت‌های خود را از 8.88دلار به 11.78دلار افزایش داده است.

قیمت سیگار در ایالات متحده با سرعت کمتری در حال افزایش بوده و از بسته‌ای 7.43دلار در سال 2019، به بسته‌ای 8دلار در سال جاری رسیده است.

جالب توجه است که قیمت سیگار در نیجریه به میزان قابل توجهی پایین بوده و در حالی که مردم این کشور برای یک پاکت سیگار کمتر از یک دلار پرداخت می‌کنند، سیگاری‌های استرالیا و نیوزلند برای یک نخ باید این مبلغ را بپردازند.

در نمودار ارائه شده، قیمت یک پاکت سیگار مارلبرو در کشورهای مختلف را مشاهده می‌کنید؛

قیمت سیگار

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر