کد خبر 462629

وعده رئیس جمهوری چین به جهان

«شی جین پینگ» رییس جمهوری خلق چین در سخنانی در ارتباط با آینده اصلاحات و توسعه چین گفت: کشورش بازار بزرگی برای دنیا خواهد بود و درهای این بازار روز به روز به روی کشورهای دیگر بازتر خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «شی» روز سه شنبه در گردهمایی کارشناسان اقتصادی و اجتماعی چین در پکن  با اشاره به الگوی جدید رشد خاطر نشان کرد: بازار چین همچون آهن ربا محصولات کشورهای دیگر را جذب خواهد کرد و با نظرداشت جایگاه رو به رشد اقتصاد چین ، کشورها دسترسی بیشتری به این بازار خواهند داشت و ارتباطات چین با دیگر نقاط دنیا نزدیکتر خواهد شد.

رییس جمهوری خلق چین در این نشست ضمن شنیدن پیشنهادهای کارناسان درباره چهاردهمین برنامه پنج ساله اقتصادی چین ( ۲۰۲۵-۲۰۲۱ ) با اشاره به پیچیدگی شرایط داخلی و بین المللی اظهار کرد: ما یک الگوی رشد جدید را بر مبنای این شرایط تدوین کرده ایم که بخشی از آن جذب آهن ربایی فراورده ها و کالاهای دیگر کشورها و بخش دیگر مکمل بودن اقتصادهای چین و جامعه بین المللی است.

شی با یاداوری اینکه کشورش باید همه توان خود را برای بالا بردن تقاضا و مصرف بکار گیرد اظهار کرد: درعین حال چرخه های اقتصادی نیز باید بتوانند در عرضه کالاها و مصرف توازن برقرار کنند در این الگوی رشد جدید، بازار داخلی نه تنها بسته نمی شود بلکه درها بازتر می شود تا چین و اقتصادهای دیگر یکدیگر را پوشش داده و تقویت کنند.

دبیرکل حزب حاکم بر چین در نشست کارشناسی که از دیروز دوشنبه آغاز به کار کرده است، افزود: تحولاتی شگرف در دنیا رخ داده و شیوع ویروس کرونا نیز شرایط بین المللی را عوض کرده است محیط رشد اقتصادی در داخل هم دستخوش تغییر قرار گرفته است چین باید این وضعیت را به یک فرصت تبدیل کرده و به دنبال رشد کیفی باشد.

شی نواوری را موتور جدید رشد کیفی دانست و از همه دست اندرکاران و موسسات چینی خواست برای دستیابی به فناوری های بسیار پیشرفته، مستقل و کلیدی تلاش کنند. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر