کد خبر 458548

شرکت‌های بیمه‌ای بنابر دلایلی تجدید ارزیابی دارایی‌ها را نمی‌خواهند

مدیرعامل شرکت بیمه تعاون معتقد است که دارایی های شرکت‌های بیمه‌ای متناسب با نرخ تورم رشد داشته اما شاید به دلیل طولانی بودن روند افزایش سرمایه ازمحل تجدید ارزیابی‌ها در قسمت سرمایه شرکت‌ها نیامده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از چابک آنلاین، "یونس مظلومی"، گفت: در کشورهای توسعه یافته از نظر بیمه ای حتی با یک میلیون پوند هم می توان شرکت بیمه تاسیس کرد منتهی وقتی سرمایه آن شرکت کمتر باشد فعالیت ها و یا رشته هایی که پذیرش می کند نیز به همان میزان کمتر است.

وی، در پاسخ به این پرسش که" آیا باید باور کنیم که  افزایش سرمایه شرکت ها از  نرخ شدید تورم جا مانده است؟" گفت: درست است که تورم بوده و سرمایه بعضی از شرکت های بیمه ای همان سرمایه قبلی است ، اما شرکت های بیمه دارایی هایی دارند که متناسب با نرخ تورم رشد داشته و شاید بنابردلایلی تجدید ارزیابی دارایی ها را انجام نمی دهند.

مدیرعامل شرکت بیمه تعاون، افزود: ممکن است دارایی های شرکت های بیمه ای  در بازار سهام باشد که تازمانی که این سهام ها واگذار نشده سود آن را نمی توانند شناسایی کنند.

مظلومی، بیان کرد: متناسب با نرخ تورم هم دارایی شرکت های بیمه ای افزایش پیدا کرده اما این نکته که در ترازنامه  در قسمت سرمایه آنها نیامده به دلیل روند  طولانی و وقت گیری است که شرکت ها باید برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی ها اقدام کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر