اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

نمای بورس امروز در پایان نیمه اول معاملات/ تعادل بازار نزدیک‌تر از گذشته

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نخستین ساعت بازار ۲.۱درصد رشد داشت، شاخص هم‌وزن نیز ۰.۹درصد صعود کرد.

اقتصادآنلاینهانا پاکمند؛ در ساعت ۱۰ و ۴۵دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد ۲۶هزار و ۱۴۶واحدی (۲.۱درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۲۴۷هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۹درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۲۸۸نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۱۷۰نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع تقریبا از رقم چهار هزار و ۵۰۰میلیارد تومان عبور کرد.

1

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۶۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند. نمادهای «سیتا»، «ونیرو»، «غزر»، «امین»، «آبادا»، «وساپا» و «ثبهساز» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «پیزد»، «وپویا»، «زملارد»، «بپیوند»، «شاروم»، «گدنا» و «بگیلان» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

2

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مجتبي باقري
    ۰ ۰

    دولت و حقوقيها بايد ضامن ضررهاي افراد در اين فاصله باشند. بسياري از مردم ورشكسته از بورس خارج شدند و دليل انهم مضظر بودن و به نون شب محتاج بودن است. چرا بايد به موسسات مالي 8000 ميليارد كمك شود و ضرر مردمي كه حمايت كننده صنايع كشور بوده اند يله و رها شوند. اين ضررها را چه كسي بايد جبران كند؟ آيا نبايد دولتي كه مردم را به بورس دعوت كرده و حقوقيها را كنترل نكرده، بانكها را كنترل نكرده كه با فروش زياد بازار را به اينجا برسانند، اين ضرر را جبران كنند. آيا نبايد بورسي كه قيمتهايش چسبنده نيست و در كنارش بازارهاي چسبنده اي همچون طلا و مسكن قرار دارند حمايت شوند. مسببان ضرر مطابق گفته پيامبر خدا ضامنند. چرا دولت بايد اجازه به به فروش سهام از جانب حقوقيهايي داده شود كه نزديك به 40 تا 50 و بيشتر از درصد سهام شركتها را دارند و مي خواهند بقيه شركت را خريداري كنند و لذا با عرضه سهام قيمت را پايين مي آورند و سپس مال مردم را با اندك قيمتي بخورند. بنابراين دولت و حقوقيها بايد بخشي از ضرر را جبران كنند و نبايد بالا رفتن قيمت در زمانهاي دور را وعده دهند. كساني كه حقوقيها را كنترل نكردند و همچنين خود حقوقيهايي باعث پايين آوردن قيمت سهام در بورس شدند، بايد محاكمه شوند

  • مجتبي باقري
    ۰ ۰

    دولت و حقوقيها بايد ضامن ضررهاي افراد در اين فاصله باشند. بسياري از مردم ورشكسته از بورس خارج شدند و دليل انهم مضظر بودن و به نون شب محتاج بودن است. چرا بايد به موسسات مالي 8000 ميليارد كمك شود و ضرر مردمي كه حمايت كننده صنايع كشور بوده اند يله و رها شوند. اين ضررها را چه كسي بايد جبران كند؟ آيا نبايد دولتي كه مردم را به بورس دعوت كرده و حقوقيها را كنترل نكرده، بانكها را كنترل نكرده كه با فروش زياد بازار را به اينجا برسانند، اين ضرر را جبران كنند. آيا نبايد بورسي كه قيمتهايش چسبنده نيست و در كنارش بازارهاي چسبنده اي همچون طلا و مسكن قرار دارند حمايت شوند. مسببان ضرر مطابق گفته پيامبر خدا ضامنند. چرا دولت بايد اجازه به به فروش سهام از جانب حقوقيهايي داده شود كه نزديك به 40 تا 50 و بيشتر از درصد سهام شركتها را دارند و مي خواهند بقيه شركت را خريداري كنند و لذا با عرضه سهام قيمت را پايين مي آورند و سپس مال مردم را با اندك قيمتي بخورند. بنابراين دولت و حقوقيها بايد بخشي از ضرر را جبران كنند و نبايد بالا رفتن قيمت در زمانهاي دور را وعده دهند.