اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش در بورس امروز/ سنگینی بیش از ۲۰درصد صفوف فروش بر دوش بانکی‌ها

خالص سفارشات فروش سهام از رقم چهار هزار و ۴۰۰میلیارد تومان عبور کرد، برتری سمت عرضه در صنعت بانک‌ها و موسسات اعتباری بیش از سایرین بود و همچنین بانک آینده ۴۳۵میلیارد تومان سفارش فروش داشت.

اقتصادآنلاینسهیل بانی؛ در ساعت ۹ و ۴۵دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۵۶۰ میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش چهار هزار و ۹۰۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به چهار هزار و ۴۰۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «وآیند»، «دی» و «وملی» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده ۴۳۵میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «گدنا»، «جوین» و «ولپارس» در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۳۲۰میلیارد تومان (۵۸درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۸۰۰میلیارد تومان (۳۶درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۸نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۰۰نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان اردبیل (ثتوسا) به ۱۲درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«بانک‌ها و موسسات اعتباری» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۹۷۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۵۷۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «خودرو و ساخت قطعات» با تقاضای خرید ۳۵۰میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۳درصد از پنج هزار و ۵۰۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع دو هزار و ۶۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۲۱۴درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هشت هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای_خرید_و_فروش_بورس_و_فرابورس_99_08_19

نقشه صفوف خرید و فروش سهام 99.08.19

 

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر